Лудогорец върви уверено към титлата след драматичен успех над Арда в Първа лига

Снимка: Оф. сайт на Лудогорец

4428 0

Лудогорец победи много трудно Арда с минималното 1:0 в един от най-интригуващите двубои от 21-ия кръг в родната Първа лига. "Орлите" стигнаха до успеха с гол в 5-ата минута от добавеното време, дело на бразилеца Вандерсон при контраатака.

В края на срещата кърджалии останаха с човек по-малко, след като Александър Георгиев получи два жълти картона в рамките на няколко минути. При първия от тях той фаулира грубо Кирил Десподов, който дори бе принудително заменен с разкървавено коляно.

Като цяло двубоят бе много динамичен, като и двата тима създадоха много положения и можеха да стигнат до комфортен аванс, а Арда далеч не отстъпваше на именития си съперник, особено през второто полувреме. В самия край обаче силите им не издържаха.

С успеха Лудогорец направи нова крачка към 10-а поредна титла в Първа лига, тъй като поведе с 11 точки пред ЦСКА, който е с мач по-малко. Арда пък пропусна да влезе в 3-ката и остава на точка от Локомотив (Пловдив), който е и с мач пасив.

СЪСТАВИ

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману, 11. Кирил Десподов, 12. Абел Анисе, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру - к, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра

Арда: 12. Иван Караджов - к, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев

Още в началото на втората част домакините стигнаха до попадение след разбъркване в наказателното поле на Арда, дошло след изпълнение на ъглов удар. Голът обаче бе правилно отменен поради засада.

До 75-ата минута резултатът остана не променен, а атаките започнаха да валят все повече в двете посоки. Получаваше се много динамичен двубой, в който и двата тима вече можеха да имат комфортна преднина в резултата.

В 90-ата минута Александър Георгиев от Арда получи втори жълт картон и съответно червен, който го извади от игра и остави неговите съотборници с човек по-малко до края на срещата.

90+5' - 1:0! При опасна контраатака "орлите" вкараха така важното попадение чрез Вандерсон и ще спечелят 3-те точки.

През първата половина от първата част Лудогорец на няколко пъти можеше да поведе в резултата и очаквано бе по-активният от двата отбора на терена. Все пак, Арда опитваше да контраатакува във всеки възможен момент и загатваше, че може да нарани своя опонент.

В 27-ата минута гостите стигнаха до най-добрата си ситуация, след като Спас Делев стреля отдалеч, а Пламен Илиев трябваше да се намесва атрактивно с една ръка, за да извади топката в ъглов удар.

До края на полувреме, изненадващо или не, но кърджалии взеха инициативата и атакуваха повече, като създадоха някои нелоши ситуации за попадение. В заключителната фаза обаче нещата не се получаваха за гостите и резултатът остана равен до почивката.

Загубата за шампиона Лудогорец от Локомотив (Пловдив) вече изглежда далеч, а след нея отборът записа важни 3 победи срещу ЦСКА и Берое в Първа лига, както и срещу Царско село за Купата на България. Преднината за "орлите" е комфортна на върха - 8 точки пред втуроя ЦСКА.

Сега за тях обаче предстои ново тежко изпитание в лицето на Арда, който се представя много над очакванията през този сезон и заема 4-ото място във временното класиране у нас. Нещо повече, кърджалии имат комфортна преднина от 5-ия Берое (6 точки) и са само на 2 точки от втория ЦСКА.

В първия мач между двата отбора, което бе отлаган и се игра през декември, срещата не излъчи победител и се стигна до зрелищно равенство 2:2.