Лудогорец се класира с лекота за 1/4-финалите за Купата

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

1107 0

Шампионът на България Лудогорец надигра като гост Септември с класическото 3:0 и се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Възпитаниците на Станислав Генчев започнаха вихрено срещата и си осигуриха комфортен аванс от два чисти гола още до 20-ата минута.

Козмин Моци откри резултата в 11-ата, а осем по-късно Якуб Свиерчок реализира второто попадение за "орлите". През втората част Мавис Чибота оформи крайното 3:0 след точно изпълнена дузпа.

Така, разградчани преминаха безпрепятствено в следващата фаза на надпреварата, като спестиха сили и за предстоящия двубой срещу Черно море в българското първенство в събота. Следващата седмица пък тимът приема у дома унгарския Ференцварош в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, в който дори при равенство ще си гарантира класиране за елиминациите.