Лудогорец последва примера на Левски и извъртя равенство с поляци в първия си мач за 2022 година

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1957 0

Подобно на Левски, десеткратният шампион на България Лудогорец завърши 1:1 с полския Висла Краков в първата си контролна среща за календарната 2022 година. Двубоят бе и неофициален дебют за старши треньора Анте Шимунджа, който замени Станислав Генчев начело на "орлите"!

Стартов състав на Лудогорец:

1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас, 22. Джордан Икоко, 79. Тихомир Димитров, 23. Мануел Шоу, 95. Каули Оливейра, 19. Пиерос Сотириу, 13. Мавис Чибота, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев

Лудогорец стартира ударно мача и още в 4-ата минута поведе в резултата чрез Пиерос Сотириу, а асистенцията бе дело на новото попълнение Рик Джонатан. До края на първата част футболистите в зелено бяха по-активният отбор на терена, но не успяха да стигнат до второ попадение.

На почивката Анте Шимунджа направи редица смени - Дамян Христов се появи под рамката на вратата, а пред него бяха Оливие Вердон, Георги Терзиев, Жан Карничник и Илкер Будинов, Стефан Баджи, Доминик Янков, Кирил Десподов, Бърнард Текпетей, Елвис Ману и Ихинио Марин.

Пет минути след началото на второто полувреме Ихинио Марин навлезе в наказателното поле, излъга вратаря и шутира, но топката нацели гредата. В 79-ата Висла изравни резултата след добра комбинация между Ондрасек и Шот, а последният оформи крайния резултат Лудогорец 1:1 Висла Краков.