Лудогорец дръпна на върха след шеста поредна победа в Първа лига

Снимка: БГНЕС

1582 0

Отборът на Лудогорец спечели лесно домакинството си на Етър с 4:0 в последния мач от 13-я кръг на Първа лига. По този начин "зелените" увеличиха аванса си на върха на пет точки пред втория ЦСКА и с 8 пред третия Левски.

С успеха днес, който е шести пореден в Първа лига, "орлите" вече са с 33 точки на върха, а Етър остава 12-ти с 12 пункта.

През първата част падна само едно попадение, дело на Клаудио Кешеру, който се разписа след центриране от пряк свободен удар.

След почивката момчетата на Димитър Димитров вдигнаха оборотите и нанизаха три безответни гола. Отново Кешеру бе на правилното място при центриране, този път от корнер, и се разписа за 2:0, а минута след появяването си в игра Върджил Мисиджан направи резултатът класически. В заключителните минути на срещата румънският нападател на домакините вкара своя хеттрик, за да оформи крайния резултат.