Локомотив Пловдив подари победата на Лудогорец в края

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

4838 0

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 1:0 в дербито на 14-тия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в двубоя падна в 90-ата минута, когато защитникът на "смърфовете" Кристиан Гомис си вкара автогол.

Разградчани бяха по-активният отбор почти през цялото време, а в 61-ата минута Пиетрос Сотириу изпусна най-чистото положение за разградчани. Домакините получиха право да изпълнят дузпа, а кипърският нападател нацели гредата.

СЪСТАВИ

Лудогорец: 71 Кристиан Кахлина , 4 Неусиано Гусмао , 6 Шакил Пинас , 8 Жоаким Араужо 11 Кирил Десподов , 19 Пиерос Сотириу , 23 Мануел Кафумана , 24 Оливие Вердон , 30 Игор Пластун , 37 Бернард Текпетей , 64 Доминик Янков

Локомотив Пловдив: 71 Лукас Рейдър , 11 Конър Руан , 5 Мартин Паскалев , 4 Кристиан Гомис , 20 Милош Петрович , 39 Парвиз Умарбаев , 33 Йосип Томашевич , 9 Бирсент Карагарен , 16 Лукас Салинас , 14 Димитър Илиев , 10 Георги Минчев

Димитър Илиев имаше шанс да вкара като си поведе топката в наказателното поле още в първата минута. Той подаде на Умарбаев, който стреля в аут. Минчев в 7-ата минута опита атака и беше спрян от Сисиньо. Две минути след това Сисиньо центрира отдясно към Доминик Янков и Лукас Рейдер спаси удара.

В 15-ата минута Сотириу се опита да овладее дълго подаване без особен успех. В 17-ата Кирил Десподов центрира към Игор Пластун. Украинецът стреля в аут. Разградчани стигнаха до два корнера, като бяха по-активният отбор в първите 20 минути.

В 22-ата минута Минчев подаде надясно към Карагарен. Крилото на Локомотив Пловдив обаче беше блокирано. Лудогорец натисна в следващите минути и в 32-ата минута Сотириу можеше да изведе Десподов на удобна позиция. Гомис се намеси решаващо.

Доминик Янков в 40-ата минута стреля отдалеч право в ръцете на Рейдер. Три минути след това Пинас центрира отляво към Сотириу, който подаде на Янков. Последва нов пропуск на халфа.

Сотириу подаде в 47-ата минута към Текпетей. Дясното крило на Лудогорец беше блокиран от защитата на гостите. В 50-ата минута Томашевич получи контузия, в резултат на което лекарите му оказаха медицинска помощ. Шоу стреля в 53-ата минута, като Рейдер спаси.

Димитър Илиев в 57-ата минута опита удар, който с лекота беше спасен от Кахлина. В 59-ата Текпетей беше фаулиран и останаха съмнения за дузпа в полза за Лудогорец. Съдията първо отсъди само пряк свободен удар, но след това смени решението си на дузпа.

Пиерос Сотириу застана зад бялата точка и нацели гредата! В 63-ата минута Текпетей центрира отдясно, но негов съотборник не успя да засече центрирането. В 66-ата минута Сотириу беше заменен от Ихинио Марин, Мавис Чибота влезе вместо Десподов. Отново Доминик Янков стреля в 67-ата минута без резултат.

В 70-ата минута Чибота и Марин бяха в основата на опасна атака. Защитата на Локомотив Пловдив и тук се справи. В 76-ата Лудогорец стигна до ъглов удар. Чибота центрира към Пинас, който стреля от воле право в ръцете на вратаря.

В 80-ата минута Ихинио Марин стреля опасно, като Рейдер спаси. В 84-ата минута Гомис фаулира футболист на Лудогорец и реферът даде жълт картон за симулация на Мавис Чибота.

90' - 1:0! След центриране отдясно Кристиан Гомис си заби автогол.

Лудогорец води убедително в класирането и цели да продължи победната си серия от 5 двубоя. До този момент разградчани имат само 1 поражение в Първа лига. Тимът ще търси реванш пред феновете след поражението от Брага в Лига Европа.

"Смърфовете" се отърсиха от слабия старт на сезона и вече имат 5 срещи без поражение. Двата тима вече се срещнаха помежду си, като тогава Лудогорец записа категоричен успех с 3:1.

За домакините отсъстват контузените Каули, Сантана и Вандерсон. Локомотив Пловдив има по-малко кадрови проблеми, като единственият отсъстващ е контузеният Петър Витанов.