Експресен Лудогорец попиля Арда за едно полувреме

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

5746 0

Шампионът Лудогорец разгроми Арда Кърджали с 4:0 като гост в отложен двубой от 4-тия кръг на Първа професионална лига. Още през първото полувреме зелените показаха тотална доминация, като за около половин час паднаха и четирите гола.

В 7-ата минута момчетата на Анте Шимунджа поведоха чрез Пиерос Сотириу. Пет минути по-късно нападателят асистира на Каули, който удвои. В 23-ата минута Алекс Сантана засече центриране от фал и беше точен за 3:0. Четвъртият гол падна в 39-ата минута, когато Шоу направи резултата разгромен.

В 56-ата минута Лудогорец стигна до пети гол, който обаче беше отменен поради засада. Логично през втората част "зелените" намалиха темпото, докато Арда опита да стигне до почетен гол чрез няколко атаки, спряни навреме от вратаря Серджио Падт.

Лудогорец е начело в класирането на Първа лига с актив от 45 точки. Арда е на 9-то място в класирането с 22 точки. В следващия кръг Лудогорец гостува на Черно море, а Арда е домакин на Ботев Пловдив.

В 4-ата минута Лудогорец опита атака чрез Икоко отдясно. Каули Оливейра получи топката и не успя да отправи удар. Три минути след това Десподов опита отново отдясно атака.

7' - 0:1! Пиерос Сотириу получи топката в наказателното поле след центриране отляво и не остави никакви шансове на Християн Василев.

В 9-ата минута Шакил Пинас центрира отляво и топката беше изчистена в ъглов удар.

12' - 0:2! Пиерос Сотириу върна топката към Каули Оливейра. Бразилецът стреля от границата на наказателното поле и удвои!

Натискът на Лудогорец продължи, като в 16-ата минута Каули стреля много опасно. Василев спаси удара му. В 21-ата минута Арда опита нападение чрез Тонислав Йорданов. Той обаче се намираше в положение на засада.

23' - 0:3! След центриране от пряк свободен удар Алекс Сантана засече топката в наказателното поле и направи резултата класически.

Иван Коконов опита контраатака за Арда в 27-ата минута. Той беше спрян от Игор Пластун. Кърджалии стигнаха до пряк свободен удар в 31-ата минута. Тонислав Йорданов стреля над вратата.

Десподов в 35-ата минута стреля право в ръцете на Християн Василев.

39' - 0:4! Десподов центрира от корнер и Камуфана Шоу вкара четвъртия гол за разградчани.

В 48-ата минута Румен Руменов стреля опасно към вратата на Лудогорец и Падт се намеси. Малко след това Шоу получи проблеми и беше заменен от Доминик Янков. В 55-ата минута Арда достигна до първия си ъглов удар в мача.

Лудогорец контраатакува чрез Каули, Десподов получи топката, а Василев спаси. Сотириу обаче се намираше в положение на засада. Кърджалии продължиха да търсят път към вратата на съперника предимно чрез Коконов.

В 67-ата минута новото попълнение Рик Джонатан влезе в игра за разградчани и направи официалния си дебют. В 72-ата Милен Желев центрира към Коконов. Защитник на Лудогорец изчисти.

В следващите минути кърджалии продължиха да държат повече топката. Техните атаки не се увенчаха с успех. В 85-ата минута Текпетей и Жан Карничник се появиха на терена за разградчани. Текпетей опита да атакува и подаде на Доминик Янков в 88-та минута, но не се случи нищо интересно.

В 90-ата минута Александър Георгиев центрира и Тонислав Йорданов стреля в аут.

СЪСТАВИ

Арда: 1 Християн Василев , 4 Милен Стоев 8 Милен Желев ,9 Тонислав Йорданов ,17 Иван Коконов ,19 Румен Руменов , 24 Алекс Петков , 25 Енагнон КИКИ , 33 Иван Тилев , 70 Христо Иванов , 81 Атанас Зехиров

Лудогорец: 1 Серджио Падт ,6 Шакил Пинас , 7 Алекс Сантана , 11 Кирил Десподов , 19 Пиерос Сотириу ,22 Джордан Икоко ,23 Мануел Кафумана , 24 Оливие Вердон , 30 Игор Пластун , 90 Спас Делев , 95 Каули Соуса

Лудогорец привлече 4 нови попълнения през зимната пауза - аржентинския нападател Матиас Тисера, хърватския вратар Симон Слуга, словенеца Жан Карничник, както и Спас Делев, който дойде именно от Арда. От има си тръгнаха Кристиян Кахлина, Мавис Чибота, Стефан Баджи, Дорин Ротариу, Елвис Ману, Жосуе Са и Димитър Митков.

Преднината на Лудогорец начело в класирането остана само 2 точки след загубите от Пирин и в дербито с ЦСКА. Кампанията на Арда мина през доста проблеми, като отборът сви бюджета и се раздели с куп ключови футболисти - освен Делев, напуснаха Иван Караджов и Пламен Крумов.

Арда все още няма победа срещу Лудогорец, откактто и двата тима са в елита. Разградчани имат 4 победи, а два мача завършиха наравно.