Нова победа за Локомотив Пловдив - "смърфовете" са с 5 точки пред ЦСКА

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1261 0

Отборът на Локомотив Пловдив записа поредната си победа в Първа лига, след като надви с минималното 1:0 като гост Монтана в откриващ мач от 24-ия кръг.

Единственият гол на „Огоста” падна в 74-ата минута, когато Георги Минчев реализира поредния си гол през сезона. Тогава нападателят на „смърфовете” вкара директно от фаул, отбелязвайки страхотно попадение.

След края на първото полувреме пък щабът на Локо Пловдив едва удържа Парвиз Умарбаев, който влезе в пререкание с бранителя на монтанци Радослав Терзиев.

По този начин отборът на Александър Тунчев вече е с пет точки разика пред третия ЦСКА, но „червените” са с мач по-малко. Локо е с 49 пункта, на шест зад лидера Лудогорец, но и „орлите” са с мач по-малко.

Монтана остана на 12-ото място и е с 19 точки, докато последният Ботев Враца е с 18.