Локомотив Пловдив се справи с Царско село

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1132 0

Локомотив Пловдив записа важна победа над Царско село с 2:0 в мач от 23-тия кръг на Първа лига. И двата гола за "смърфовете" вкара Георги Минчев в 23-ата и 74-ата минути. Момчетата на Александър Тунчев диктуваха темпото през първото полувреме и не оставиха много шансове на съперника да стреля към вратата на Илко Пиргов.

До средата на втората част отборите играха на равни обороти, като и двата тима отправиха по два удара към противниковата врата. В 74-ата минута обаче Минчев удвои аванса на Локомотив с втория си гол в срещата, като по този начин подпечата победата.

Така "смърфовете" събраха 46 точки в актива си и остават на второто място в подреждането. Локомотив е с 3 точки и мач повече пред третия в класирането ЦСКА. Отборът на Царско село е на девето място, като има спечелени 25 точки до този момент.

А ето защо феновете на Локомотив са недоволни от ръководството.