Локомотив Пловдив спечели дербито на кръга срещу Берое

Снимка: Официален сайт на Берое

4908 0

Отборът на Локомотив Пловдив спечели дербито на 8-мия кръг от Първа лига, надигравайки Берое с 3:1. Диниш Алмейда откри резултата в началото на първото полувреме, но в средата на първата част Иван Минчев от дузпа изравни. През вторите 45 минути тимът на Бруно Акрапович стигна до успеха след голове на Кристиан Илич и Димитър Илиев от дузпа.

С победата си днес Локомотив Пловдив събира актив от 18 точки и изпреварва Лудогорец на върха в класирането. Берое остава 3-ти с 14 пункта. А ето и всичко по-интересно от днешния мач:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

В 4-тата минута Алиун Фал отправя първия опасен удар по посока на вратата на Локомотив Пловдив.

0:1! 12' - в 12-тата минута гостите достигат до откриване на резултата. Лукас Салинас центрира в наказателното поле на Берое, където свободен бе оставен Диниш Алмейда, а той с глава откри резултата.

В 30-тата минута Алиун Фал бе съборен в наказателното поле на Локомотив Пловдив от Диниш Алмейда и съдията Волен Чинков посочи бялата точка.

1:1! 31' - Зад топката застава Иван Минчев и е точен, за да възстанови равенството на терена.

ВТОРО ПОЛУРЕМЕ:

1:2! 64' - В 64-тата минута Локомотив Пловдив отново излиза напред в резултата. Подобно на гола през първото полувреме Лукас Салинас центрира в наказателното поле, а там с глава Кристиан Илич реализира с глава.

В 75-тата минута Стив Фуртадо падна в наказателното поле, търсейки дузпа. Съдията Волен Чинков обаче този път подмина ситуацията.

В 81-вата минута "смърфовете" бяха много близо до ново попадение. Топката бе центрирана в наказателното поле на Берое, където Георги Минчев насочи удар с глава, но Василев се справи добре.

В последните 5 минути от редовното време тимът на Берое натиска в търсене на изравнителен гол.

В 90-тата минута Иван Минчев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

В 92-рата минута Бирсент Карагарен е съборен в наказателното поле от Теди Мезаг и съдията Волен Чинков отсъжда дузпа.

1:3! 90+3' - Димитър Илиев е точен от бялата точка и носи успеха на Локомотив Пловдив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев, 29. Еривалдо

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

Отборът на Берое започна по отличен начин новия шампионат и е един от най-резултатните тимове до момента през кампанията. През миналата седмица футболистите на Димитър Димитров – Херо записаха първо поражение, като отстъпиха при гостуването си на Лудогорец с 0:2.

Локомотив Пловдив продължава силното си представяне, започнало още през миналия сезон. „Смърфовете“ имат две поражения от началото на кампанията срещу Ботев Пловдив и Лудогорец, но спечелиха абсолютно всички останали срещи. През миналата седмица играчите на Бруно Акрапович надделяха над ЦСКА с 2:1. Ако някой от двата отбора спечели днешната среща, то той ще изправари Лудогорец и ще заеме първото място в класирането в Първа лига.