Локомотив Пловдив с драматична победа срещу Берое

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1099 0

Локомотив Пловдив победи с 2:0 като домакин Берое в мач от 23-ия кръг на българското футболно първенство. Срещата на "Лаута" предложи по 1 червен картон за двата тима и сравнително късни победни попадения за "смърфовете".

Симеон Мечев от гостите получи втори жълт, респективно червен картон в добавеното време на първата част на двубоя. В 61-ата минута Венсан Марсел от Локо пък бе декориран с директен червен картон. В 81-ата минута Преслав Боруков вкара за "смърфовете". Бирсент Карагерен оформи крайното в спора 2:0 с гол в продължението.

В следващия кръг на първенството Локо Пд ще гостува на Арда, а заралии ще са домакини на ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив вече е на седмата позиция в таблицата с 31 точки, Берое е на 8-ото място с 29. Седмата позиция може да се окаже много важна, защото може да доведе до квота за евротурнирите чрез плейофи.

ТИТУЛЯРИТЕ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Лукас Рейдър, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович, 61. Райън Бидунга, 6. Емил Янчев, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев - к, 99. Преслав Боруков

Треньор Александър Тунчев

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо, 5. Сиам Бен Юсеф, 15. Георги Динков - к, 43. Джонатан Перейра, 10. Серкан Юсеин, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 11. Алиун Фал, 8. Абубакар Тунгара, 21. Кийлън Лебон

Треньор Петър Хубчев

Стадион "Локомотив", Пловдив

В миналия кръг на шампионата, Локо пък инкасира загуба от Ботев Пловдив в дерби!