Локомотив и Ботев не се победиха в зрелищно дерби на Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

6442 0

Локомотив и Ботев завършиха 1:1 в дербито на Пловдив, което бе част от първия кръг на Първа лига за сезон 2023/24!

Мартин Секулич изведе "канарчетата" напред в резултата след точно изпълнена дузпа в 14-ата минута, а малко по-късно тимът на Станислав Генчев можеше да удвои преднината си, но удар на Красиан Колев се отби от гредата.

В 77-ата минута Пиер Зебли матира стража на "жълто-черните" с мощен удар от границата на наказателното поле, с който бе оформен крайният резултат в срещата.

Като цяло, дербито на Пловдив бе много зрелищно и двата отбора създадоха общо 23 голови положения. Вратарят на Локомотив - Динко Хоркаш, се отчете с 4 спасявания, а колегата му - Хидайет Ханкич, направи 6.

Във втория кръг на Първа лига "смърфовете" гостуват на Локомотив София (23.07.), а Ботев е домакин на Левски (22.07.)

Ето как се разви мачът Локомотив Пловдив 1-1 Ботев Пловдив:

Дербито започна на високи обороти, а играчите на Александър Томаш бяха по-дейни от тези на Станислав Генчев. В четвъртата минута Мартин Паскалев засече с глава центриране от дълбочина, но ударът му премина малко над напречната греда на Ханкич.

ГОЛ - След точно 10 минути игра главният рефер отсъди дузпа за Ботев, след като вратарят на Локомотив - Динко Хоркаш, излезе наразчетено, за да пресече извеждащо подаване и фаулира Мартин Секулич, който стигна пръв до топката. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби именно Секулич и не сбърка - 1:0 за Ботев Пловдив!

ГРЕДА - В 20-ата минута отбраната на "смърфовете" отново "заспа" и Мартин Секулич бе изведен по диагонал сам срещу вратаря, но Хоркаш спаси удара му. При добавката пък Красиан Колев нацели външната страна на десния страничен стълб и топката излезе в аут.

В 28-ата Джовани проби хубаво по лявото крило и пусна пас към непокрития Христо Иванов, който стреля от границата на наказателното поле, но право в средата на вратата и в ръцете на Хидайет Ханкич. Десет минути преди края на първата част домакините получиха нова добра възможност да изравнят резултата, но този път Ханкич отрази опасен удар на Пиер Зебли. Секунди по-късно и Ангел Лясков бе отказан от стража на "канарчетата".

В 41-вата минута Хидайет Ханкич се отчете с четвъртото си спасяване в мача, след като улови изстрел в долния му ляв ъгъл, който бе отправен от Бабакар Дион. Петото пък бе факт в четвъртата от добавените шест минути продължение на първата част.

Александър Томаш извърши една смяна на почивката - Бабакар Дион отстъпи мястото си на Георги Минчев.

В 52-рата минута Янис Карабельов се отчете с голям пропуск, след като отне топката на Мартин Паскалев и се озова сам срещу Динко Хоркаш, но завършващият му удар бе разочароващ и вратарят на Локомотив се справи с него. Малко след това стражът на домакините отрази и далечен техничен шут на Красиан Колев.

След час игра Александър Томаш направи втора корекция - Евандро бе заменен от Алфа Конте. В 70-ата Станислав Генчев извърши първа смяна в своя състав - Уме Емануел се появи на мястото на Реда Рабей.

ГОЛ - В 77-ата минута резултатът бе изравнен - Пиер Зебли шутиро много силно по диагонал от границата на наказателното поле, а Хидайет Ханкич изобщо не успя да види траекторията на топката и тя влезе във вратата му - 1:1!

Десет минути преди края на редовното време Яспер ван Хертум замени Станислав Работов в състава на гостите. В 91-вата пък Петър Андреев замени Христо Иванов от Локомотив.

В заключителните секунди на дербито Емануел Уме бе близо до това да донесе трите точки на "канарчетата", но шутът му от границата на наказателното поле премина на сантиметри встрани от лявата греда на Хоркаш!

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш 44. Ангел Стефанов Лясков 4. Мартин Красимиров Паскалев 91. Хорхе Сегура Портокареро 13. Матеус Де Барош Да Силва 15. Пиер Дезире Зебли 6. Христо Янков Иванов 7. Бабакар Дион 10. Джовани Бариани Маркес 21. Евандро Фелипе Де Лима Коста 14 . Димитър Илиев

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич 9. Мартин Секулич 10. Красиан Божидаров Колев 1. Джеймс Армел Етоо Ейенга 16. Самюел Акере 17. Николай Минков 22. Реда Рабей 25. Станислав Славов Работов 26. Амаду Думбоуя 28. Янис Карабельов 44. Роберто Пунчец

Както вече стана ясно на "Лаута" няма да има гостуващи фенове след като двата тима подписаха споразумение. В следващия сблъсък от първенството на "Колежа" фенове на "черно-белите" също няма да могат да подкрепят своите любимци.

Локомотив Пловдив завърши изминалата кампания на петото място, като до последно се бореше за мястото си в европейските турнири, но така и не стигна до него. Сега Александър Томаш и неговите момчета ще се надяват да се завърнат в Европа, завършвайки новия сезон на по-добра позиция.

Ботев Пловдив направи голяма промяна на треньорския пост след меко казано разочароващ сезон. Станислав Генчев наследи италианския специалист Бруно Балтазар, който изведе "канарчетата" до десетото място в шампионата. Феновете на тима имат желанието да видят повече от любимия клуб с амбициозен треньор като Генчев начело.

През изминалата кампания Локомотив се наложи у дома с 1:0 над Ботев, а в следващата среща двата тима не успяха да се победят, завършвайки с реми 1:1.