Локо Пловдив с успех над елитен съперник в почивния уикенд

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1074 0

Локомотив Пловдив изигра контролна среща с елитния тим на Арда Кърджали по време на почивката за международни срещи. Възпитаниците на Александър Томаш се наложиха с минималното 1:0 над противника си на стадиона в Раковски. Единственото попадение в срещата падна в 29-тата минута и бе дело на Бабакар Дион.

Двубоят започна равностойно, като в средата на първото полувреме пловдивският гранд взе инициативата и на няколко пъти застраши противниковата врата, но без успех.

Стражът Васил Симеонов обаче остана безпомощен след около половин час игра, след като Бабакар Дион бе изведен на добра позиция и реализира за 1:0. До края на частта липсваха опасни положения пред двете врати.

След почивката "черно-белите" започнаха по-активно и в 65-ата минута Петър Витанов нацели гредата от границата на наказателното поле. Кърджалийци опитаха да върнат попадението, но без успех и в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Вижте какво любопитно изказване направи Мартин Камбуров наскоро!