Косовари удариха Локомотив Пловдив - "смърфовете" с лоша серия в Турция

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1094 0

Един от българските грандове - Локомотив Пловдив, продължава със слабите резултати по време на зимната си подготовка в Турция, след като записа третата си загуба след изиграването на четвърти приятелски двубой в последните седмици.

Днес те станаха "жертва" на косоварския ФК Прищина, който победи "смърфовете" с 3:1. Победните попадения бяха дело на Ардит Ника, Ендрит Красники и Мелеша, докато почетния гол реализира Евандро.

Срещата започна по неприятен начин, след като в 20-тата минута вратарят на косовския тим Ардит Ника изрита силно напред топката, която понесена от силния вятър, тупна противниковото наказателно поле и прехвърли Динко Хоркаш.

След четвърт час победителите удвоиха преднината си,  след като Красники разстреля стража на българския тим от около 25 метра. До края на първата част разликата дори достигна класическите измерения от 3:0 след грешка на Христо Иванов.

В 76-ата минута Локомотив стигна до почетно попадение, след като Илиев асистира към Евандро и вторият матира противника.

До момента "черно-белите" загубиха с 0:2 от грузинския Динамо Тбилиси и с 1:3 от сръбския Младост Лучани, като постигнаха само един успех с 1:0 над украинския Зоря Луганск.

Вижте какъв трансфер между Локомотив Пловдив и Лига 1 пропадна!