Голмайсторът Минчев: Вярвахме, че можем да направим чудото

Снимка: Gulliver/GettyImages

1650 0

Преди броени минути тимът на Локомотив Пловдив загуби домакинството си на Тотнъм от 2-рия кръг на турнира Лига Европа с 1:2. Георги Минчев даде преднина на „смърфовете“, но Спърс достигнаха до пълен обрат чрез голове на Хари Кейн от дузпа и на Танги Ндомбеле.

След двубоя авторът на гола за Локомотив Пловдив Георги Минчев коментира впечатленията си от срещата: „Това е като сбъднат сън за мен. Щастлив съм, горд съм за себе си и за отбора за този двубой, който направихме днес. Мисля, че успяхме да зарадваме цяла България. Надявам се този гол да ми помогне много занапред, да ми даде допълнително самочувствие. Не всеки ден се вкарва гол на Тотнъм. Още преди мача си вярвахме, че можем да направим чудото и да отстраним отбора на Тотнъм. Вярвахме си, знаехме, че ще е много труден мач, но ако се раздадем и да дадем всичко от себе си, ние просто си вярвахме преди мача и както видяхте бяхме на няколко минути от чудото да отстраним Тотнъм. Имаме указания, които ги спазваме стриктно, колективът е на много високо ниво. Надявам се, че този мач ще повлияе позитивно на тима. Отборът е много силен“, заяви Георги Минчев.