Черно море и Локо Пловдив не се победиха в здрава битка на "Тича"

Снимка: Lap.bg

1282 0

Тимовете на Черно море и Локомотив Пловдив завършиха наравно – 0:0, в предпоследен мач от четвъртия кръг в родната Първа лига.

Срещата, която се игра на стадион „Тича” във Варна, видя добро темпо, но решителни намеси на стража Илко Пиргов предотвратиха на Черно море да вземат трите точки в крайна сметка.

Сериозен диспут в срещата породи ситуация през втората част, когато след центрирана топка от ъглов удар вратарят на гостите Илко Пиргов опита да боксира, но намери главата на бранителя Живко Атанасов, който преди това я отигра с глава. В крайна сметка реферът Ивайло Стоянов и колегите му във ВАР взеха решение, че нарушение няма и играта продължи по план.

Временно „моряците” застанаха на първата позиция в елита на България с осем точки след четири рунда, докато това е първа точка за „смърфовете” през новия сезон, като тимът е 13-и и остави на последната позиция ЦСКА 1948.