Митко Илиев вдъхнови Локомотив Пд за пълен обрат срещу Дунав (Русе)

Снимка: Оф. сайт на Локомотив (Пд)

1519 0

Локомотив (Пловдив) осъществи пълен обрат обрат и победи с 3:1 отбора на Дунав (Русе) в последния двубой от шестия кръг на efbet Лига. Русенци откриха рано резултата, като още в 9' Стефан Христов се разписа. До края на полувремето обаче домакините стигнаха до обрат. Първо Димитър Илиев се разписа от дузпа, а след това Бирсен Карагарен направи обрата пълен. В 57' капитанът на Локо Пд отбеляза още един гол.

Първата опасна ситуация бе в 9' и тя бе голова. Домакините допуснаха грешка в средата на терена, а Стефан Христов получи чудесен пас на границата на наказателното поле. След това отправи хубав удар в долния ляв ъгъл и направи Мартин Луков безпомощен. В 22' Ожболт се разписа, но попадението му бе отменено заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава няма.

3 минути след това "смърфовете" получиха дузпа. Бирсент Карагерен беше настъпен в наказателното поле от Мартин Ковачев и главният съдия отсъди дузпа. А точен от бялата точка бе капитанът Димитър Илиев. В 42' гостите имаха отлична възможност, но Луков направи страхотно спасяване след удар на Ахмед Ахмедов. Секунди преди края на първата част Локомотив осъществи пълен обрат. Ален Ожболт се отличи със страхотен индивидуален рейд, след което нападателят центрира в наказателното поле и намери непокрития Бирсент Карагерен, който не сгреши.

Десет минути след подновяването на играта пловдивчани стигнаха до още едно попадение. След загубена топка на центъра Петър Витанов подаде към Димитър Илиев, който от левия ъгъл на границата на наказателното поле се разписа за 3:1. До края на двубоя доста намаляха интересните ситуации, а русенци така и не успяха да застрашат вратата на Луков. От началото на сезона Локо Пд има 4 победи, 1 загуба и 1 равенство, а Дунав има 4 поражения и две победи.