Снимка: Aleksandar Stoyanov / LAP.bg

7394 0

Левски и Пирин изпратиха първото полувреме на двубоя помежду си при резултат 2:1 в полза на "сините". Освен на много попадения, пълните сектори на стадион "Христо Ботев", станаха свидетели и на спорен момент.

Какво се случи?

Малко, след като измина половин час игра, лидерът в защитата на столичани - Хосе Кордоба, повали свой съперник близо до границата на собственото си наказателно поле.

Още: Болка и щастие за ЦСКА: Пратеният в Пирин Асен Дончев с асистенция срещу Левски (ВИДЕО)

Юго Комано се отскубна от "синята" отбрана. Току преди да нахлуе в пеналтерията панамецът го повали на земята. Първоначалното решение на главния съдия Никола Попов бе за пряк свободен удар и жълт картон.

Пирин срещу Левски

Това от своя страна вбеси феновете на Пирин, които "избухнаха" с викове "мафия". Арбитърът обаче бе извикан да преразгледа ситуацията чрез ВАР.

Асистентите на рефера успяха да променят решението му. Попов отмени жълтия, за да вдигне директен червен картон на Хосе Кордоба - нещо, което столичните запалянковци пък изобщо не приеха радушно.

Още: Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Славия е далеч от дъното

Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Още един българин сред голаджиите

"Намигна" ли Алекс Колев на Левски след двата гола във вратата на Ботев Пловдив?