Няма Уелтън - няма проблем! 10 от Левски подновиха сезона в Първа лига с победа над Пирин (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

5266 0

Родният гранд Левски поднови сезон 2023/24 с победа като гост над Пирин с 2:1. Успехът за "сините" бе много ценен, защото бе постигнат с 10 души на терена, след като Хосе Кордоба бе изгонен. В герои за тима на Николай Костов пък се превърнаха Марин Петков и Рикардиньо.

Срещата започна много добре за "сините", които откриха чрез Марин Петков в седмата минута. Младокът се възползва от карамбол и добави топката във вратата на Максим Ковальов.

В 16-ата минута "сините" сгрешиха в нападение и пас на Асен Дончев намери Юго Комано, който остана очи в очи с Пламен Андреев и го преодоля за 1:1. Левски остана с човек по-малко в 33-ата минута, когато Хосе Кордоба бе изгонен с директен червен картон.

Все пак, "сините" оформиха крайното 2:1 в 40-ата минута чрез Рикардиньо. Бразилецът се възползва от грешка в отбраната на "орлетата" и вкара своя гол №6 от началото на сезона.

Левски продължава да е четвърти с актив от 38 точки, като в следващия кръг ще мери сили с Арда на "Герена". Пирин пък заема 14-ата позиция с едва 16 пункта и му предстои мач с Ботев Враца.

РАЗВОЙ НА ПИРИН - ЛЕВСКИ

Двубоят в Благоевград започна равностойно с атаки и към двете врати, но в седмата минута Левски откри. Патрик-Габриел Галчев хвърли топката от тъч директно в наказателното поле на домакините. Там Рикардиньо овладя и стреля, но Ковальов спаси. При добавката обаче точен бе Марин Петков, който вкара първия официален гол за Левски за 2024-а. В 13-ата минута Галчев пък си пробва късмета от сериозна дистанция, но прати топката над напречната греда.

В 16-ата минута Левски сгреши в атака и Пирин много бързо изнесе топката в предни позиции. Асен Дончев направи страхотен пас към Юго Комано, който надбяга отбраната на "сините", озова се очи в очи с  Андреев и изравни с първата сериозна ситуация за домакините. В 30-ата минута "сините" получиха правото да изпълнят свободен удар. Галчев се нае с изпълнението му, но нацели гредата след техничен удар.

В 33-ата минута Левски остана с човек по-малко. Хосе Кордоба извърши нарушение срещу Комано и му бе показан жълт картон. Никола Попов обаче изгледа ситуацията на екрана и веднага промени решението си, като показа на панамеца червения цвят. В 40-ата минута Левски си върна преднината. Топката бе пратена в наказателното поле от фланга, а там след грешка в отбраната се възползва Рикардиньо, който вкара своя гол №6 от началото на кампанията.

Карлос Охене записа дебют за Левски, заменяйки Ел Джемили след почивката. Около 52' Никола Попов прекъсна играта заради димна завеса над стадиона, но 5 минути по-късно екшънът бе подновен.

В 68-ата минута Левски организира бърза контраатака. Защитата отне топката от Пирин и я прати напред. Там Фабио Лима проби и веднага намери свободния Марин Петков. Младокът стреля, но ударът му бе блокиран и излезе от очертанията на терена.

В 77-ата минута Лима бе близо до дебютен гол. Бразилецът нанесе много мощен удар след корнер, но Максим Ковальов успя да избие и да опази вратата си от трети гол. В 85' Марин Петков пропусна още един отличен шанс. Галчев центрира от фланга и намери своя съотборник. Нападателят обаче не намери добре топката и стреля много над вратата от непосредствена близост.

СЪСТАВИ

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов, 77. Моду Диане, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов, 7. Асен Дончев, 6. Андрей Йорданов, 10. Аймен Суда, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 7. Фабио Лима, 9. Рикардиньо

Отборът на Левски изигра цели 7 контроли по време на своята зимна подготовка, като успя да спечели 3 от тях, а в останалите 4 допусна поражение. Пирин пък изигра 5 приятелски срещи, като спечели 3 и бе победен в две.

В първия двубой между двата тима на "Герена" Левски успя да грабне трите точки на 14 септември с победа с 2:0. Попаденията тогава бяха отбелязани от Уелтън, който вече не е собственост на "сините" и от Асен Митков.

Пирин пък започва новия полусезон с нов треньор. Украинецът Олександър Бабич замени Иво Тренчев на поста, непосредствено преди подновяването на кампанията в родния елит.