Снимка: Официален сайт на Левски

3252 0

Ако до момента някой се е заблуждавал, че в Левски криза с вратарите няма, то двубоят срещу Ботев (Пловдив) е поредното доказателство, че "сините" имат нужда да обърнат сериозно внимание на вратарския пост. Въпреки че отборът се представя отлично срещу "канарчетата" и към 75-ата минута води с 4:1, капитанът Божидар Митрев можеше да коства успеха на своите с ужасяваща грешка в края на първото полувреме.

При резултат 1:0 в полза на 26-кратните шампиони Антонио Вутов реши да си пробва късмета от 25 метра. Ударът му беше изключително слаб и по тревата, като Митрев се подготви за рутинно спасяване. Топката обаче мина през ръцете му и се озова в мрежата - 1:1.

Митрев се върна на вратата на Левски, след като Мартин Полачек допусна куп грешки от началото на сезона, а дори получи и контузия. Българският страж обаче губи не по-рядко, но това е най-фрапантната му грешка, откакто допусна гол директно от корнер срещу Лудогорец.