Ужасяващ Левски се провали срещу Монтана

Снимка: БГНЕС

3289 0

Левски се представи изключително слабо и безлично и завърши наравно 0:0 на стадион "Георги Аспарухов" срещу Монтана в първия си мач от новата Първа професионална футболна лига.

Въпреки че отпаднаха от Марибор в квалификациите на Лига Европа, "сините" се представиха доста прилично в реванша на "Герена" срещу словенския клуб, докато срещу Монтана бяха крайно безидейни и предсказуеми.

Около две хиляди зрители се стекоха по трибуните - минимален брой в сравнение с пълния стадион срещу Марибор - но не спираха да подкрепят любимците си, като след последния съдийски сигнал заслужено ги "наградиха" с освирквания.

За четвърти пореден път Левски не може да започне с победа нов сезон в "А група" (сега Първа лига), а Люпко Петрович във вече пет мача начело на "сините" не може да изведе отбора до победа.

При липсата на особено вълнуващи ситуации през първото полувреме феновете от сектор "Б" се забавляваха със скандирания: "ЦСКА умре, але, але", "К*р за Литекс, оле" и "кюрда Стоичков, пе*ераст, пе*раст".

Мачът започна доста мудно и безинтересно, като зрителите трябваше да чакат цели 20 минути за някакво по-интересно положение пред една от двете врати.

Венцислав Христов проби отдясно и центрира на далечната греда, където Франсис Нар засече от въздуха, но ударът му бе крайно неточен.

В 26-ата минута Левски изпусна още по-добра възможност, след като Георги Костадинов намери Нар на левия фланг, а той с едно докосване изведе Антонио Аниете зад защитата. Вратарят Христо Иванов излезе и скъси дистанция до испанеца, след което парира удара му в корнер.

В 31-ата минута обаче Монтана се похвали с най-чистото положение в мача. Той бе оставен напълно непокрит пред малкия пенал и овладя с гърди центриране отдясно, но вместо да порази Йоргачевич от отличната позиция, стреля разочароващо над вратата.

Последното любопитно положение за половремето бе удар на Христов право в ръцете на вратаря на Монтана след хубав пробив на Нар.

В самото начало на втората част резервата Хеан Деса направи добър пробив по дясното крило и центрира опасно, а стражът на гостите не можа да овладее кълбото. То попадна в непокрития Нар, но той почти го прати в тъч от чистата позиция.

Допълнително разочарование за треньора Люпко Петрович бе фактът, че Деса излезе принудително само 10 минути след като бе влязъл в игра.

В 58-ата минута защитата на Левски заспа и Сергей Георгиев проби в наказателното поле, останал сам срещу вратаря, като имаше и опция за пас, но вместо това стреля покрай гредата.

Тъкмо когато феновете почнаха да освиркват левскарите, домакините имаха претенции за дузпа, след като Адениджи се строполи на тревата в пеналтерията след съприкосновение с противник.

В 70-ата минута Левски имаше нови претенции за дузпа след игра с ръка на Николай Чипев в собственото наказателно поле, но съдията Драганов остана безмълвен.

В 75-ата минута Адениджи пробва нещо различно и стреля от над 20 метра, но кълбото мина на сантиметри от гредата.

Андреас Васев от Монтана за малко не вкара гол направо от корнер в 83-ата минута, но Йоргачев плонжира и спаси. Левски отговори с удар с глава на Георги Костадинов малко по-късно, но Христо Иванов улови без проблеми.

Най-чистото положение за Левски (може би в целия мач) дойде в 90-ата минута, когато центриране отляво бе свалено с глава на далечната греда от Нар, а младокът резерва Станислав Иванов не можа от няколкото метра фронтално да нацели вратата.

В крайна сметка феновете изпратиха с освирквания любимците си, които ги разочароваха безкрайно срещу Монтана на "Герена".