Страхотно шоу на „Герена“! Ветераните на Левски триумфираха срещу „Синя приказка II“

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3342 0

Отборите на „Синя приказка I“ и „Синя приказка II“ завършиха при резултат 4:2 в кулминацията на тържествата по случай 108-ата годишнина на Левски. За първия тим играха футболисти от състава, с който Станимир Стоилов стигна до ¼ финал в Лига Европа и групите на Шампионската лига, а на „Герена“ като техен съперник излезе отборът спечелил Купата на България на 15 май.

Мъри определи съставите на двата тима за шоумача, но не водеше двубоя от резервната скамейка. Треньор на тима от началото на века бе Емил Велев- Кокала, а на сегашния е асистентът на Стоилов - Цанко Цветанов.

По време на двубоя бяха почетени легендарни фигури в историята на клуба като Георги Марков, Павел Панов, Васил Методиев-Шпайдела и други. Това се случи в 5-ата минута на мача. На „Герена“ за празничния мач се стекоха хиляди верни привърженици на столичния гранд.

В 14-ата минута Билал Бари откри резултата за настоящия отбор на "сините". Той преодоля вратаря Димитър Иванков след разбъркване в пеналта.

Само 5 минути по-късно съставът на ветераните изравни. Димитър Телкийски бе изведен отлично и матира Пламен Андреев – 1:1.

Само около 120 секунди по-късно Радослав Цонев възстанови преднината на „младоците“, вкарвайки втори гол във вратата на Иванков – 1:2.

На почивката НКП на Левски връчи трофея от последния шампионски сезон на "сините", който ще се върне в музея на клуба.

Само 3 минути след подновяването на играта Станислав Ангелов възстанови равенството. Пелето се възползва от пас на Милан Коприваров и матира Йоан Загоров – 2:2.

Любопитен момент се случи в 30-ата минута, когато на терена се появи синът на Христо Йовов – Кристиян. Заедно с него, но за противниковия отбор се завърна и Бижутера. Така баща и син се изправиха един срещу друг за първи път.

В 37-ата минута Хосе Кордоба фаулира Христо Йовов в пеналта и съдията отсъди дузпа за ветераните. На терена отново се появи Димитър Иванков, за да изпълни наказателния удар. Той обаче копна топката над вратата. В духа на шоуто съдията "гледа" ВАР и дузпата бе пребита, като този път Иванков не сгреши 3:2.

Секунди след това в игра влязоха завърналите се от европейското за юноши до 17 години Антоан Стоянов и Асен Митков. Малко по-късно Мариян Огнянов асистира на Валери Домовчийски, който се разписа за 4:2 в 39-ата минута.

"СИНЯ ПРИКАЗКА I" - "СИНЯ ПРИКАЗКА II" – 4:2

Голмайстори: 0:1 Билал Бари (14), 1:1 Христо Телкийски (19), 1:2 Радослав Цонев (20+1), 2:2 Станислав Ангелов (23), 3:2 Димитър Иванков (37-дузпа), 4:2 Валери Домовчийски (39)

СИНЯ ПРИКАЗКА I: Димитър Иванков, Живко Миланов, Елин Топузаков, Игор Томашич, Станислав Ангелов, Даниел Боримиров, Седрик Бардон, Димитър Телкийски, Валери Домовчийски, Христо Йовов, Георги Иванов

Резерви: Божидар Митрев, Борислав Стойчев, Георги Сърмов, Асен Букарев, Веселин Минев, Мариян Огнянов, Мирослав Иванов, Георги Чиликов, Николай Димитров, Николай Петров, Милан Коприваров

Треньор: Емил Велев

СИНЯ ПРИКАЗКА II: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Келиан вар дер Каап, Цунами, Иван Горанов, Филип Кръстев, Радослав Цонев, Марин Петков, Георги Миланов, Билал Бари

Резерви: Йоан Загоров, Андриан Краев, Илиян Стефанов, Асен Митков, Хосе Кордоба, Преслав Бачев, Кристиян Йовов, Антоан Стоянов, Драган Михайлович

Треньор: Цанко Цветанов

Съдия: Георги Игнатов

Асистенти: Иван Вълчев, Красимир Керезов