След две дузпи Левски се добра до равен с Марек

3817 0

Марек пропусна да победи Левски след 35 годишно чакане! Двубоят между дупничани и Левски завърши 1:1. Гола за домакините отбеляза Бонев в 62-та минута. За Левски се разписа Иванов в 79-та минута от дузпа.

"Сините" контролираха събитията на терена през целия двубой, но домакините се отбраняваха стабилно и заслужиха точката. Още в първите минути двубоят бе временно прекъснат, след като част от феновете на Левски се възползваха от необяснимата липса на полиция на стадион "Бончук" и потърсиха саморазправа с привържениците на Марек.

Реферът Георги Игнатов спря мача за три минути, след което играта бе подновена.

Първият по-любопитен момент в срещата дойде в 12-та минута. След центриране отдясно, топката попадна на крака на Еньо Кръстовчев. Нападателят отправи удар, който по чудо остави топката в периметъра на стадиона.

Пет минути по-късно зрителите на двубоя решиха да си го направят интересен. Заради действията им, съдията на двубоя Георги Игнатов прекрати временно двубоя. Феновете на Левски пробваха да нахлуят в сектора на домакините, но в крайна сметка се задоволиха само с няколко счупени седалки и хвърлени предмети.

В 24-та минута Луис Педро премина през няколко бранители на Марек, но завършващия му удар за малко да излезе в тъч.

След средата на първото полувреме отборът на Левски беше този, който контролираше събитията на терена. В 30-та минута седемнадесет годишният халф на "сините" Божидар Краев можеше на два пъти застраши вратата на Емил Михайлов. В първата голова ситуация Краев бе изведен с дълъг пас отляво, след което върна към Аниете, който обаче загуби топката, заобиколен от трима защитници на Марек.

В следващата атака, талантът на Левски пробва сам да отбележи. Той получи топката на границата на наказателното поле, финтира защитник с десния крак и отправи удар с левия, който обаче попадна точно в ръцете на вратаря на Марек.

Непосредствено след тези две опасности пред вратата на дупничани последва нова! Десният бек на "сините" Пламен Крумов реши да пробва своя късмет след бомбен удар от около 30 метра. Топката попадна коварно в десния ъгъл на Михайлов, но стражът показа майсторство и изби топката.

В самия край на полувремето, крилото на Левски Луис Педро пробва некадърно да си изпроси дузпа. Реферът не се хвана на артистичното му падане и даде сигнал играта да продължи.

Тази ситуация явно бе достатъчна, за да бъде отново нажежена атмосферата на двубоя

След последния съдийски сигнал за първата част, играчите на двата отбора се сдърпаха. Жълти картони получиха Борислав Николов, резервата Николай Николов от Марек и Веселин Минев от Левски.

Пет минути след началото на втората част Марек можеше сам да си отбележи гол. След едно наглед безобидно центриране на Плаемен Крумов отдясно, защитникът на дупничани Вияшки увисна. Краев отправи удар с глава, но не успя да уцели вратата.

В 57-та минута, отново талантът на Левски отново създаде голова опасност. Краев нахлу в наказателното поле, стигна чак до аут-линията, след което върна топката на дузпата, но там нямаше негов съотборник.

Резултатът бе открит в 62-та минута! Противно на очакванията, домакините поведоха! Бибишков подаде великолепен пас по коридор към Бонев, който запази хладнокръвие и хитро вкара топката между краката на Пламен Илиев.

Четири минути по-късно Левски получи най-добрият шанс за всеки отбор да вкара гол - дузпа! Тя бе справедливо отсъдена, след като защитникът на дупничани Борислав Николов яхна Аниете при борба за висока топка.

Щатният изпълнител на 11-метрови наказателни удари в Левски Владимир Гаджев застана зад топката, но пропусна! Халфът изпълни стреля слабо и Михайлов улови ъгъла на удара му.

В 79-та минута Левски получи втора дузпа! Миро Иванов центрира и топката намери разперената ръка на Виячки. Халфът на Левски се нагърби и изпълни добре дузпата - 1:1. Михайлов пак хвана ъгъла, но ударът на "шуменския Деко" бе доста силен.

В последната минута от редовните 90, Марек получи шанс да си осигури победата! Кръстовчев отправи мощен удар, но Пламен Илиев спаси. Отговорът на Левски дойде в ответната атака. Аниете стреля, но на сантиметри от напречната греда.

След това равенство Левски заема трето място в класирането с 20 точки, докато Марек се изкачи до 9-та позиция с 9 точки.