Мъка: И Ботев (Враца) би Левски, Боби Цонев изпусна дузпа и напусна контузен

Снимка: Lap.bg

8326 0

Отборът на Левски записа втора поредна загуба на старта на българската Първа лига, след като допусна поражение от Ботев (Враца) в среща от втория кръг. Врачани надделяха с 2:0, като в герой за отбора се превърна северномакедонецът Дориан Бабунски, който отбеляза и двете попадения.

За Левски пък проблемите не спират, тъй като след двете поражения от Славия и Ботев, както и неразположението на Радослав Цонев, във Враца принудително бе заменен и неговият брат-близнак Борислав. Все още не е ясно състоянието му и колко сериозна е травмата.

Той напусна терена секунди след началото на второто полувреме, а преди това - през първата част, пропусна дузпа при резултат 0:1, след като Бабунски даде рано-рано преднина за домакините чрез гол с глава в 5-ата минута.

Правото да изпълни 11-метров наказателен удар получи и Ботев поради необмислена и ненужна намеса на Георги Александров, която наруши правилата. Именно след нейното изпълнение Бабунски отбеляза втория си гол.

Така Ботев тръгна по мечтан начин сезона и след мачове с Арда и Левски вече има 4 точки, като за тимът предстои гостуване на Царско село. Левски пък има 0 точки след първите две срещи, като за "сините" предстои домакинство срещу Арда.

Стартови състави:

*Старши треньорът на Левски Живко Миланов е направил редица промени в своя състав от мача със Славия! На вратата застава Николай Михайлов, вместо младия Пламен Андреев. Като титуляр започва и завърналият се в отбора Иван Горанов. Патрик Галчев отстъпва мястото си на Ивайло Найденов по десния фланг на защитата. В предни позиции в игра ще се появи Мартин Петков, а Борислав Цонев ще бъде дръпнат малко по-назад в отсъствието на брат му Радослав.

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов (к) - 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 2. Валери Христов, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержиньо, 81. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов - 20. Дориан Бабунски

Левски: 13. Николай Михайлов (к) - 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 8. Симеон Славчев, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков

Само секунди след началото на втората част Борислав Цонев трябваше да бъде принудително заменен от Андриан Краев.

В 57-ата минута Георги Александров реагира зле в наказателното поле и препъна Бабунски, което доведе до дузпа в полза на Ботев. Именно Бабунски се нае с изпълнението и изпрати Николай Михайлов в грешния ъгъл, за да направи резултата 2:0.

В 73-ата минута Здравко Димитров си спечели нарушение на границата на наказателното поле, а след това самият той се нае с изпълнението. Неговият изстрел обаче се отклони в стената и излезе в ъглов удар. След изпълнението му не се стигна до нищо по-опасно.

Ботев Враца започна по-активно срещата и логичното се случи още в 5-ата минута. Врачани разиграха добре и изпратиха топката на десния фланг, откъдето последва прекрасно центриране. Там Дориан Бабунски надскочи Ивайло Найденов и насочи неспасяемо с глава кълбото във вратата на Левски - 1:0!

Любопитно бе да се отбележи, че секунди преди попадението "сините" можеха да стигнат до гол, след като Здравко Димитров открадна една топка в центъра и трима футболисти на Левски се оказаха сами срещу 2-ма играчи на Ботев. Борислав Цонев обаче даде изключително лош пас и контраатаката бе преустановена...

В 19-ата минута Николай Михайлов не се намеси добре и изпусна една лесна топка, но за негово щастие тя избяга малко встрани от играч на Ботев и след последвалото разбъркване бе изчистена на безопасно разстояние от вратата му.

Две минути след това Левски стигна до изравнителен гол чрез Билал Бари, но той бе отменен ПРАВИЛНО заради засада. Топката бе центрирана в наказателното поле на "зелените" от свободен удар, Бари се откъсна зад защитата и с глава разпечата вратата на врачани, но при центрирането бе с около 50см по-напред от линията на отбраната.

В 32-ата минута груба грешка в защитата позволи на Мирослав Маринов да напредне и да стреля силно от около 26-7 метра, но Николай Михайлов с вещина изби в корнер.

Пет минути по-късно Здравко Димитров се строполи в наказателното поле на Ботев, претендирайки, че е бил ударен с лакът в лицето. ВАР разгледа ситуацията и призова главния съдия лично да види повторението. Станимир Тренчев го направи и след това убедено посочи бялата точка, а провинилият се Мартин Николов получи жълт картон за постъпката си.

Борислав Цонев застана зад топката и стреля силно в долния десен ъгъл, но Краси Костов усети намеренията му и с чудесен плонж спаси дузпата! Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Ботев Враца записа нулево равенство срещу Арда Кърджали в първия кръг за новия сезон в Елита на България. Левски пък допусна домакинска загуба с 1:2 от Славия след обрат на стадион "Георги Аспарухов".

За последно двата тима се изправиха един срещу друг на 13 март 2021 година, отново във Враца, а тогава "сините" надделяха с 3:1 след два гола на Найджъл Робърта и един на Живко Атанасов - и двамата футболисти вече не са част от Левски!

Новият треньор на Ботев Даниел Моралес няма проблеми с контузени или наказани играчи. В лагера на гранда от София единственият отсъстващ е Радослав Цонев, който получи мускулна травма в най-старото столично дерби.