Пламен Илиев се завърна на вратата на Левски при победа над Ботев (Враца)

Снимка: Getty Images / Guliver

5134 0

Левски срази Ботев Враца с 2:0 в приятелска среща, играна на едно от помощните игрища до стадион "Георги Аспарухов".

Едва след една минута игра домакините откриха резултата след перфектно центриране от страна на Мики Орачев, което бе засечено с глава от оставения непокрит Мигел Бедоя - 1:0.

В 15-ата минута "сините" удвоиха преднината си. Този път Амари центрира отлично и Валери Домовчийски опъна мрежата на Христо Митов - 2:0.

В края на полувремето играчите на Ботев създадоха няколко добри положения, но в крайна сметка не се стигна до гол във вратата на завърналия се след травма страж на "сините" Пламен Илиев.

В тази среща треньорът на Левски Георги Иванов-Гонзо даде шанс за изява на каращите проби в отбора Наджиб Амари, който започна като титуляр и на Жужу и Алексис Алар, които се появиха в игра като резерви след почивката.