2 от 2: Левски успя да победи Етър и продължава да е безгрешен при Николай Костов (ВИДЕО)

Снимка: Levski.bg

10680 0

Левски успя да се наложи с 2:1 над Етър Велико Търново във втората контрола на "сините", част от лятната им подготовка в Правец. Столичани отбелязаха двете си попадения през първата част благодарение на автогол и Джавад Ел Джемили. Единствения гол за "болярите" бе вкаран от Шано Буколда.

Първото полувреме започна добре за "сините", които установиха контрол рано-рано в мача и владееха инициативата през първите 45 минути. Непосредствено преди почивката Георги Александров от "болярите" застана на пътя на топката след удар с глава на Рикардиньо и я вкара в собствената си врата в 42'.

Само 2 минути по-късно продуктът на "синята" академия - Марин Петков, направи чудесен пробив отляво и намери непокрития Джавад Ел Джемили на границата на наказателното поле, който с плътен удар увеличи аванса на своя тим.

През втората част Етър се посъбуди и върна един гол. Ужасяваща грешка в защита на Патрик-Габриел Галчев помогна за попадението. Младият футболист реши да върне топката към свой съотборник в наказателното поле, но тя бе пресечена от Шано Буколда, който с техничен удар я прати във вратата на Пламен Андреев и оформи крайното 2:1 в Правец.

Следващата контрола на Левски ще бъде срещу Марица на 4 юли (вторник).

Срещата започа силно за левскарите. Момчетата на Николай Костов установиха контрол рано-рано, но не успяха да застрашат по-сериозно вратата на Ангел Мартинов. В 12-ата минута Рикардино се възползва от грешка в отбраната на Етър и нанесе удар, който обаче мина встрани от целта.

Добрата игра на Левски продължи и в 26-ата минута те стигнаха до ново положение. Пред Марин Петков се откри чудесен шанс, но неговият удар мина встрани на лявата греда. Само 2' по-късно пък "болярите" получиха златна възможност, но удар на Николай Янков бе спасен от Пламен Андреев.

Непосредствено преди почивката Левски нанесе своя удар. Първо в 42' удар с глава на Рикардиньо срещна тялото на Георги Александров и бранителят на Етър си отбеляза автогол. Само 2 минути по-късно пък Марин Петков проби чудесно отляво и по земя намери Ел Джемили на границата на наказателното поле, който с плътен удар по земя удвои резултата.

В 49' Патрик-Габриел Галчев допусна голяма грешка, след като се опита да намери свой съотборник в наказателното поле. Топката обаче бе отнета от влезлия като резерва Шано Буколда, който с много прецизен удар успя да намери вратата на Пламен Андреев и намали резултата на 2:1.

След допуснатото попадение Левски си върна контрола над играта. След близо час действия в Правец близо до трето попадение за "сините" бе Ивелин Попов, който се възползва от хубаво подаване на Рикардиньо. Опитният футболист на "сините" обаче стреля встрани и не намери очертанията на вратата.

СЪСТАВИ

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Етър: 12. Ангел Мартинов, 2. Валери Христов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 7. Кольо Станев, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов, 10. Владислав Найденов, 11. Денислав Ангелов

Днес тимът на Николай Костов ще изиграе втората си контрола, след като на 25-и юни победи Пирин Благоевград на стадион "Георги Аспарухов" с 2:1.

Головете тогава бяха дело на Преслав Бачев ('2) и Рикардиньо ('89). За "орлетата" точен бе Даниел Кондраков в 27-ата минута.

За Етър, който се завръща в Първа лига от новата кампания, днешната среща също ще бъде втора - на 27-и юни отборът допусна тежка загуба от Черно море с 0:4.