Левски изцери прокобата с обрат над Царско село

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

8896 0

Едва в четвъртия кръг на Първа лига отборът на Левски съумя да акумулира някакви точки в родния шампионат. „Сините” стигнаха до успех след обрат с 3:1 над гостуващия Царско село на своя „Георги Аспарухов” и донякъде зарадваха изстрадалите си привърженици, които подкрепяха футболистите в хода на целия мач.

През първото полувреме Васил Шопов даде превес на „червените”, но през втората част имаше сериозен импулс в играта на „сините”, който им спомогна да стигнат до пълен обрат. Първо Борислав Цонев изравни резултата след прекрасен рейд на дебютиращия Георги Миланов в 58-ата, а пет по-късно Мартин Петков удвои за Левски в столичния квартал Сухата река. В добавеното време на срещата пък Андриан Краев оформи крайното 3:1 след стилен удар чрез прехвърляне.

По този начин „облаците” над Антони Здравков и бъдещето му се сгъстиха още повече, след като се очаква тимът на Царско село да надделее над колебливия Левски. За последно „сините” спечелиха мач на 13-и май, надделявайки над Черно море през миналия сезон.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Секунди след старта Димо Бакалов нанесе удар с глава, който мина над вратата на Ники Михайлов. В 12-ата пък Билал Бари опита удар с глава от трудна позиция, но доста над вратата на Янко Георгиев.

Шест по-късно пък Мартин Петков беше изведен по добър начин от Здравко Димитров, но излизайки сам срещу Янко Георгиев беше разколебан от стража.

28 минути игра бяха нужни на "царете" да поразят вратата на Левски. След продължително разиграване на топката Лъчезар Балтанов успя да изведе с чудесен пас Васил Шопов, който препарира Николай Михайлов за 1:0.

До края на полувремето сериозни възможности нямаше, като единствено Марин Петков можеше да порази вратата на гостите, но ударът му не бе достатъчно добър.

С началото на втората част се откри страхотен шанс за Левски, след като Иван Горанов намери Мартин Петков в наказателното поле, но стрелецът не уцели вратата. В 51-ата Борислав Цонев отправи чудесно центриране на главата на Билал Бари, който обаче не затрудни особено Янко Георгиев с точния си удар.

В 58-ата минута "сините" оформиха добро нападение, което им спомогна да стигнат до попадение. Георги Миланов напредна в наказателното поле на Царско село с топката и стреля, но Георгиев парира опита му. Топката отиде към Билал Бари, който хитро пропусна за Борислав Цонев, а юношата на "сините" с левия крак изравни резултата - 1:1.

Само пет по-късно Левски в крайна сметка съумя да използва импулса на изравнителното попадение, за да изравни резултата. Иван Горанов комбинира с Борислав Цонев край аутлинията и той със сетни усилия центрира към Мартин Петков, който засече с едно и матира Янко Георгиев за 2:1.

Патрик-Габриел Галчев се противопостави много добре пред наказателното поле на гостите срещу Луи Нганиони и открадна топката, след което последва силен удар по земя, но Георгиев внимаваше, за да отрази пореден "син" гол.

В добавеното време на срещата Андриан Краев открадна топката в притеснителна за "царете" зона и напредна сам срещу вратаря на гостите. Последва технично прехъврляне за 3:1 - мачът е за Левски.

Стартови състави:

ЛЕВСКИ13 Николай Михайлов 4 Иван Горанов 5 Христос Шелис 6 Ивайло Найденов 7 Георги Миланов 8 Симеон Славчев 10 Борислав Цонев 11 Здравко Димитров 19 Билал Бари 41 Георги Александров 79 Мартин Петков

ЦАРСКО СЕЛО: 1 Янко Георгиев 6 Иван Бандаловски 7 Димо Бакалов 8 Ален Стеванович 10 Лъчезар Балтанов 21 Венцислав Василев 22 Милан Йокич 25 Александър Александров 29 Гаетан Мичел Коуку 77 Луи Нганиони 93 Васил Шопов

КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО В ПЪРВА ЛИГА

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Левски стартира кошмарно новия сезон в Първа лига, след като загуби първите си три мача и е с нула точки в актива си, на дъното на таблицата. Славия, Ботев Враца и Арда Кърджали последователно победиха "сините", които ще търсят първата си победа срещу отбора на Царско село, който пък е с две равенства и едно поражение от началото на кампанията.