Левски е рекордьор по получени дузпи през сезона в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Левски

2674 0

Левски е отборът в Първа лига, който има най-много дузпи в своя полза дотук през сезона. Това стана факт след мача с Верея в Стара Загора, в който бяха свирени 2 дузпи за "сините". Така Левски има общо 8 дузпи през кампанията. Тимът реализира 6 от тях, 2 пропусна Паулиньо. Ето още статистически данни за столичния тим след последния им мач:

*13 часа и 28 минути (808 минути) – толкова продължи головата суша на Верея. Нейния край сложи… защитникът на Левски Нуно Рейш. В предишните 8 шампионатни двубои Верея не бе вкарвал -1 равенство и 7 загуби. За последно тимът бе реализирал при 2:2 срещу Локо Пд на „Трейс Арена“, като двубоят се игра на 1 декември. Второто попадение тогава бе дело на Здравко Илиев в 31-ата минута на срещата.

*Нуно Рейш стана първият играч на Левски през сезона, който си вкара автогол.

*Валери Божинов отбеляза първия си гол след завръщането си в Левски (има и 7 за Ботев Враца през есента). При предишния си престой при сините той вкара за последно на 29 август 2014-а, при 1:0 над Черно море на „Герена“. Общо за Левски нападателят има 23 мача с 9 точни изстрела във всички турнири.

*Еркебулан Сейдахмет и Седрик Унтонджи дебютираха за Левски. Така "сините" вече са използвали 21 иностранци през този сезон в елита. Ето по какво още е лидер в първенството ни столичният гранд.