Куп пропуски и страхотен вратар провалиха Левски срещу Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

24377 0

По този начин крайния резултат сложи край на серията от два домакински успеха на Левски над Локо Пловдив за Първа лига, докато серията без победа през настоящия сезон за „сините“ продължава (загуба от Славия и равенство със Септември). Крайният резултат изкачи Левски до пета позиция във временното класиране с 26 точки от 13 изиграни срещи, докато „смърфовете“ са с мач и три точки повече на четвърто място.

В големия виновник за домакините се превърна бразилецът Роналдо, който на два пъти пропусна да удвои аванса при 1:0, а след изравняването пропиля най-чистата ситуация до последния съдийски сигнал.

"Сините" контролираха кълбото през 53% от срещата и създадоха с цели осем голови положения повече от противника - 9. За възпитаниците на Стоилов предстои домакинство на ЦСКА 1948, а за "железничарите" - визита на Пирин.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Срещата започна по равностойно и не се намираше изявен отбор след първия четвърт час. Гостите се опитваха да осъществяват опасни контраатаки, докато "сините" контролираха топката през едва 29% от времето.

Гол! Само три минути по-късно домакините откриха чрез съобразителния и много опитен Ивелин Попов. Това бе едва първото голово положение в срещата, но "сините" отбелязаха след статично положение. Филип Кръстев центрира, като на втора греда Кордоба отклони с глава, а Попов наказа! 1:0!

Малко по-късно "сините" осъществиха чудесна контраатака, при която Андреев прати топката от своето наказателно поле към противниковото, около което се намираше Роналдо. Той обаче не успя да стигне до кълбото преди намесата на Хоркаш. Последваха още няколко атаки, които ентусиазираха домакинската публика.

В 39-тата минута Филип Кръстев се озова неуспокояван в наказателното поле на гостите и с глава засече центриране на Уелтън, но не затрудни Хоркаш. Секунди по-късно Роналдо остана очи в очи със стража на "смърфовете", но ударът му бе париран.

По-рано пък Боруков напредна по левия фланг и навлезе опасно към вратата на Андреев, обаче бе спрян.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Само 120 секунди бяха нужни на домакините за първа интересна ситуация през втората част, след като Уелтън напредна опасно по левия фланг. Той навлезе в наказателното поле и центрира ниско успоредно на вратата, но нямаше кой да засече.

В 63-тата минута Уелтън се озова в наказателното поле, където овладя центриране и стреля от въздуха, но опитът му се оказа крайно неточен. След 180 секунди той отново бе изведен, но Хоркаш го изпревари и изби топката в дистанция.

Преди 70-тата минута Роналдо отново се отчете с голям пропуск, след като напредна по десния фланг, а последвалият удар по диагонал бе извън рамките на вратата.

Гол! Появилият се като разерва - Джовани, съумя да накаже "сините" в 76-тата минута, след като го забравиха около втора греда и с прострелен удар не остави шансове на младия Пламен Андреев! 1:1!

Само три минути по-късно бразилецът Роналдо оформи хеттрика си от пропуски, след като бе намерен от левия фланг около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят обаче прати топката високо над напречната греда!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев – К, 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба

Локо Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев – К, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 7. Бабакар Дион

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

" Сините" направиха две последователни издънки в първенството и победата срещу "смърфовете" е задължителна , за да може напрежението на "Герена" да бъде до голяма степен потушено, както говори и Станимир Стоилов на пресконференцията си.  Отборът изпитва сериозни проблеми в завършващата фаза, като получава по над 20 възможности за гол във всяка среща, но ефективността е малка.

Левски е в серия от три поредни мача без загуба срещу този съперник. Старши треньорът на домакините няма никакви кадрови проблеми, като единствено сериозно контузеният Билал Бари не се подготвя с отбора, докато всички останали взеха участие на последната тренировка.

От друга страна, в последните си 7 срещи Локомотив е само с една единствена загуба от ЦСКА 1948 и са с 3 точки пред софийския гранд в класирането. Ако успее да грабне победата срещу "сините", "смърфовете" могат да грабнат първото място в лигата.