Класически Левски надви Струмска слава във ветровита и люлееща се София

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

6119 0

Левски постигна класическа победа с 3:0 срещу Струмска слава в контролен мач, който се изигра на Терен №2 на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" имаха преимущество в по-голямата част от проверката срещу втородивизионния тим, която се проведе при силни пориви на вятъра и земетресение, което разлюля София около 15:20 часа.

Днес Станимир Стоилов даде шанс на голяма част от своите резерви и юноши, както и на рожденика Андриан Краев, който не игра срещу Черно море заради наказание.

Именно Краев откри резултата от дузпа в края на първото полувреме. В началото на второто Марин Петков покачи на 2:0 след асистенция на Кристиан Димитров, а крайното 3:0 бе оформено от младока Калоян Стрински. Интересно е да се отбележи, че в 67-ата и 68-ата минута гостите на два пъти нацелиха левия страничен стълб на "сините".

*Следващият официален мач за Левски е на 19 февруари - гостуване на Пирин Благоевград от 20-ия кръг на Първа лига (15:15 часа)!

Ето как се разви мачът Левски 3-0 Струмска слава:

РАЗВОЙ НА МАЧА

В първите 5 минути двата тима си размениха по един ъглов удар, но не се стигна до сериозна опасност за вратарите. В 7-ата Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от нов корнер и насочи добре топката, но футболист в червено я изчисти пред голлинията и спаси чист гол.

Въпреки неудобния ден и час, както и силния вятър в София, около 100-на фенове на Левски се бяха събрали на помощния терен, за да наблюдават на живо контролата. След 10-ата минута "сините" започнаха да се настаняват по-трайно в половината на съперника, но не успяваха да изградят някоя по-смислена атака.

Ситуацията на Терен №2 на "Герена" не се промени и до 30-ата минута, а срещата изобилстваше от сгрешени подавания. В 35-ата Преслав Бачев свали една топка с глава към Антоан Стоянов, но той не успя да нанесе качествен завършващ удар от изгодна позиция.

В 42-ата Марин Петков центрира ниско от лявото крило, а Бачев не успя да си спре добре кълбото и така се лиши от възможността да си отвори добър ъгъл за директен изстрел към вратата на Драгомир Петков.

ГОЛ - В заключителните секунди на първата част Левски получи дузпа за нарушение срещу Преслав Бачев. С изпълнението ѝ се зае Андриан Краев и не сбърка - 1:0! Рожденикът в днешния 14 февруари стреля в долния десен ъгъл, а стражът на Струмска слава плонжира именно в него, но не успя да стигне до топката.

Станимир Стоилов извърши една смяна на почивката - Пламен Андреев отстъпи мястото си на Иван Андонов.

ГОЛ - В 49-ата минута Асен Митков центрира от ъглов удар, Кристиан Димитров отклони топката от първа към втора греда и там Марин Петков я вкара почти на празна врата - 2:0 за Левски!

В 55-ата Антоан Стоянов потърси долния десен ъгъл с техничен шут от движение от около 20 метра, а Драгомир Петков се намеси решително, за да предотврати трето попадение във вратата си. Малко след това камерата на Левски ТВ показа Билал Бари, който се появи за кратко на помощното игрище. Мароканецът все още се възстановява от тежката контузия в коляното и наскоро се завърна в България. В 64-ата минута Стоилов извърши 7 смени наведнъж.

В 67-ата минута удар от дистанция на Георги Станимиров се отби от лявата греда на Левски и излезе в аут. Секунди по-късно и Александър Златков опита късмета си от разстояние и отново левият страничен стълб помогна на "сините". Последваха 15-на минути, в които опасните положения липсваха.

ГОЛ - В 88-ата минута влезлият на смяна Калоян Стрински се разписа от границата на наказателното поле и направи резултата класически - 3:0 за Левски!

Стартов състав на Левски:

1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Дейвид Михалев, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 16. Преслав Бачев, 24. Борислав Рупанов, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 12. Йоан Загоров, Марио Дадаков, Адриан Виденов, Антон Иванов, Калоян Стрински, Димитър Андонов, Мартин Тодорски, Кристиян Красимиров, Калоян Соколов, Димитър Щерев, Георги Коричков, Слави Чакъров, Александър Божилов

Стартов състав на Струмска слава:

12. Драгомир Петков, 77. Марио Дилчовски, 5. Мартин Костов, 4. Антонио Арсов, 11. Денислав Мицаков, 8. Георги Янев, 18. Георги Станимиров, 14. Димитър Стоянов, 10. Александър Златков, 2. Борислав Николов (К), 17. Стивън Кирилов

Резерви: 99. Васил Вълчев, 71. Томас Добрев, 9. Крис Вълчинов, 21. Костадин Богданов, 20. Кристиан Китов, 16. Ивайло Стоянов, 22. Давид Сантяго

След бурните събития около Левски във вчерашния 13 февруари и окончателния крах на преговорите с "Юнайтед Груп", треньорският щаб на "сините" взе изненадващо решение да проведе контролна среща преди следващия официален мач на отбора в Първа лига - гостуването на Пирин Благоевград на 19 февруари (15:15 часа).

Струмска слава е на 12-то място във Втора лига с актив от 23 точки и голова разлика 18:24. През отминалия уикенд тимът изигра първия си официален мач за 2023 г. и завърши 2:2 при гостуването си на Созопол от 18-ия кръг.

Както е известно, Левски загуби първата си официална среща за годината, отстъпвайки на Черно море във Велико Търново с 0:1. Големият грешник Николай Михайлов днес е оставен да почива, а под рамката на вратата се завръща Пламен Андреев.

Сред титулярите на Стоилов срещу Струмска слава е и рожденикът Андриан Краев, който не игра срещу "моряците" заради наказание. Тримата бранители Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров и Патрик-Габриел Галчев, които бяха резерви срещу Черно море, стартират от първата минута днес.