Има дузпа - няма дузпа: Съдията промени решението си на Лудогорец - Левски (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1917 0

Лудогорец и Левски завършиха първото полувреме на отложения сблъсък от 6-ия кръг на Първа лига при резултат 0:0.

Силите бяха изключителни изравнени през първите 45 минути на "Хювефарма Арена", а най-интересната и дискусионна ситуация възникна след точно половин час игра...

Тогава Кирил Десподов получи извеждащо подаване от дълбочина, навлезе отляво в наказателното поле и вместо да шутира, реши да комбинира с Игор Пластун. Той обаче се подхлъзна, падна на земята и успя само да отклони топката към налитащия Рик, който нанесе удар по нея, а тя се удари в ръката на хвърлилия се на шпагат Келиан ван дер Каап, но след рикошет в крака на Хосе Кордоба!

Първоначално главният съдия Станислав Тодоров посочи бялата точка, но след дълга пауза ВАР го призова да разгледа положението на повторение. Арбитърът го направи и промени решението си - няма дузпа.

Малко след това пък коментаторът на мача по "Diema Sport" потвърди, че Тодоров е отменил дузпата, защото контактът с ръката на Ван дер Каап се е получил след рикошета в Кордоба!