Стражът на ЦСКА в престижна класация на вратарите, пазили у нас

Снимка: Оф. сайт на ЦСКА

3511 0

Стражът на ЦСКА Густаво Бусато се представя стабилно в последните мачове на "червените", като след дербито с Левски той регистрира 794 минути без попадение във вратата си. Последно Йосип Томашевич успя да го преодолее при загубата от Локомотив с 0:1 (20-и октомври 2019 г.). Коректно е да се отбележи обаче, че тогава попадението бе след засада, която не бе отсъдена.

След 8-ата поредна "суха мрежа" бразилецът се нареди на 6-ото място в класацията за най-много поредни минути без допуснат гол в българския елит. За да достигне лидерът в това отношение - Стоян Йорданов (1202 минути за ЦСКА през сезон 1970/71), ще са му нужни още 5 "сухи мрежи". Ето останалите играчи пред него:

Димитър Иванков (Левски) 1998/99, 1999/2000 - 1100 минути.

Румен Горанов (Локомотив Сф) 1977/78 - 1010 минути.

Евгений Хмарук (ЦСКА) 2004/05 - 885 минути.

Стоян Колев (Черноморец) 2011/12 - 869 минути.

Густаво Бусато първоначално бе резерва на другия вратар на "армейците" Витаутас Черниаускас. Откакто го измести обаче има 14 мача в Първа лига, от които е допуснал гол само в две срещи.

ПЕТЪР ЗАНЕВ: НЕ МОЖЕ ДА СВИРИ ВСЯКО ПАДАНЕ, ВСЯКО ОХКАНЕ