Саша Илич: Това явно не беше нашият ден

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2156 0

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич говори минути след отпадането от европейските клубни турнири. Възпитаниците му не успяха да се преборят за груповата фаза в Лигата на конференциите, след като загубиха гостуването си на Базел с 0:2 и се сбогуваха с надпреварата.

Ето какво каза специалистът:

"Не се самозалъгвам. Първото полувреме бе слабо за нас. Допуснахме две грешки които се превърнаха в попадения - това е футболът. Базел имаше четири-пет положение през първата част. Допуснахме попадение, но имахме 25 минути до края. Въпреки това, ние не успяхме да се противопоставим.

Каквото било - било. През първата част имахме атаки, които недоразвихме. Явно това не беше нашият ден. Базел има изобилия от качествени футболисти.

Шопов бе повален от болест, а Йомов не се чувстваше добре. Така трябваше да се справяме без тези футболисти във важните срещи.

ЦСКА се опитва постоянно да играе в Европа. Опитахме да вдигнем футболистите и психически преди двубоя. Не е лесно обаче да го направиш след подобна вечер като тази".