Разгром! ЦСКА разби Левски с 5:1, децата получиха рядка похвала от "батковците" (ВИДЕО)

Снимка: CSKA.BG

3964 0

ЦСКА записа разгромна победа над своя вечен съперник Левски в събота. "Вечното дерби" при юношите до 16 години се проведе в събота на клубната база на "армейците" в Панчарево.

Сладък и впечатляващ успех в "червено"

Младите надежди на 31-кратните шампиони се наложиха с впечатляващото 5:1 над своите опоненти. Още в 8-ата минута Александър Донев откри резултата след подаване от Александър Георгиев.

Още: "Мрежа от детайли": Въпреки доминацията - Лудогорец остава зад Левски и ЦСКА по "унижения" в България - Литекс е на върха

В 42-рата минута Валентино Върбанов удвои преднината на своя тим. 10 минути след почивката "сините" върнаха едно от попаденията с помощта на Борис Иванов. Донев обаче бързо аванса на "армейците" с втория си гол.

В 89-ата минута Петко Аврамов направи 4:1, а 2 минути по-късно Калоян - Тервел Пулев подпечата разгрома. Така ЦСКА се изкачи до второто място с актив от 40 точки. Първи е Лудогорец с 51, а Левски е трети с 35 пункта на сметката си.

Похвала от големите

По повод успеха клубът от "Българска армия" използва социалните мрежи, за да поздрави своите таланти - нещо, което рядко се случва. "Разгромна победа над Левски U16 с 5:1. Браво, смели, млади “армейци”, написаха "червените".

Още: След Конгреса: ЦСКА се обяви в траур, Левски с "честитка" за Гонзо, а Лудогорец се различи от двата клуба

ЦСКА се сбогува с патриарх Неофит - обичта му към "Господ, България и ЦСКА няма да бъдат забравени"

Директорът на ЦСКА обяви: Нашата промяна е Димитър Бербатов