Пълен стадион, шамари и загуба за новия ЦСКА

1362 0

ЦСКА загуби с 0:1 от Спартак (Плевен) в първата си контрола сред разпадането на отбора и изхвърлянето му във "В" група. Над 4000 фенове на "червените" напълниха стадиона, за да подкрепят отбора.

Новият наставник на "армейците" Христо Янев пусна два експериментални състава във всяко едно от полувремената. Столичани дори първи можеха да стигнат до гол, когато в 12-ата минута Борис Галчев подаде към Димитър Панталеев, който стреля от движение, но изпрати топката над вратата.

Единственият гол в срещата падна в 25-та минута. Васил Шопов пусна извеждащ пас към Стефан Христов, който остана сам срещу Стоян Колев и изпрати топката във вратата му.

В 36-ата минута Йордан Йорданов можеше да изравни, но изстрелът му с глава след центриране от корнер излезе на сантиметри над напречната греда.

След почивката ЦСКА заигра по-добре, но интересните събития бяха извън терена.

Около 67-ата минута на срещата. Стигна се до сериозно меле, което малкото органи на реда, които присъстваха на стадиона се опитаха бързо да разпръснат. Сблъсъците между отделните фракции на „армейците“ продължиха около 7-8 минути. Разменяха се обиди и шамари, но до по-сериозен инцидент за щастие не се стигна.

Преслав Антонов можеше да вкара втори гол за Спартак Плевен в 71-та минута, но ударът му не бе достатъчно прецизен и Анатоли Господинов спаси.

В последните минути на контролата Владислав Узунов на два пъти имаше възможност да порази вратата на плевенчани, но първият му удар бе отразен от стража Димитър Пантев, а вторият не успя да намери очертанията на вратата.

Въпреки неуспеха "армейците" бяха изпратени с аплодисменти. Множество фенове нахлуха на терена, за да поздравят любимците си и да се снимат с тях.

Следващата контрола на ЦСКА е във вторник (14 юли) срещу втория състав на Литекс. Официалното представяне на "армейците" е на 18 юли срещу Оборище Панагюрище на стадион "Българска Армия" от 17 часа.