Основен играч на ЦСКА е под въпрос за дуела срещу ЦСКА 1948 от 8-ия кръг на Първа лига

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1045 0

В четвъртък (25 август) ЦСКА загуби гостуването си на Базел от плейофите за влизане в Лигата на конференциите, а в този мач родният национал Георги Йомов не успя да помогне на своя тим, тъй като получи контузия в навечерието на битката.

Сега за състава на Саша Илич предстои тежко домакинство на ЦСКА 1948, което е насрочено за понеделник, 29 август, от 20:30 часа, а "Тема Спорт" твърди, че 25-годишният Йомов може да пропусне и този сблъсък.

Изданието пише, че офанзивният играч на "армейците" до последно ще бъде под въпрос за мача срещу Любослав Пенев и компания, а днес и утре (27-28 август) ще премине допълнителни медицински прегледи, които ще покажат колко сериозна е травмата му в глезена.

От "Армията" ще изчакат окончателните резултати, преди да преценят дали да го пуснат в игра срещу ЦСКА 1948.

Георги Йомов пропусна голяма част от лятната подготовка на "червените" заради контузия, а през настоящата кампания е изиграл седем мача (нито веднъж не е записал пълни 90 минути), в които се е отчел само с един гол.