Най-дългата проверка на ВАР в историята: Отмениха гол на бивш таран на ЦСКА след 10 минути гледане! (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

1705 0

Зрителите на мача от Копа Либертадорес, между Ботафого и ЛДУ Кито, станаха свидетели на може би най-дългата проверка на ВАР в историята на футбола. В 18-та минута бившият централен нападател на ЦСКА София, Майкъл Естрада, се разписа във вратата на бразилците и на първо четене попадението бе признато.

После отново вкара и този път голът бе зачетен!

Последва обаче умопомрачително дълга проверка чрез системата ВАР. Причината за това бе, че се гледаха цели две ситуации за евентуално положение на засада по време на атаката за гола. В крайна сметка, след над 10-минутна проверка, попадението на Естрада бе отменено, защото един от неговите съотборници бе в "офсайд" и влияеше на играта.

Майкъл Естрада

Още: Шефовете в ЦСКА разкатаха 2-ма играчи: Единият с темпо "майка бута количка"

Любопитното бе, че в продължението на първата част еквадорецът пак се разписа, този път с глава, но голът първоначално бе отменен, отново заради засада. След проверка на ВАР обаче той бе зачетен, с което ЛДУ Кито изравни резултата. В крайна сметка Ботафого успя да изтръгне победата с 2:1, след като Жуниор Сантош се разписа през второто полувреме.

Със сигурност 10-минутната проверка е рекорд, що се отнася до мачовете на по-високо ниво. Пред нея бледнее дори най-дългият ВАР в историята на Висшата лига - 5 минути и 37 секунди, по време на срещата Уест Хям - Астън Вила, играна на 17 март, тази година. "Чуковете" вкараха дълбоко в добавеното време чрез Джаръд Боуен, но след намесата на ВАР, голът бе отменен заради игра с ръка на Томаш Соучек преди това.

Доскорошен футболист на ЦСКА остана с празни ръце - Флуминензе спечели Рекопа Судамерикана на "Маракана" (ВИДЕО)

Гремио падаше лошо, но Луис Суарес "изригна" с хеттрик в мач със 7 гола (ВИДЕО)

"Колко велики са българите": Феновете на ЦСКА получиха признание от тези на Бока Хуниорс

"Атмосфера Аржентина": Малък фен на Бока се разделил с PlayStation и семейния мотор, за да отиде без билет в Рио (ВИДЕО)