ЦСКА записа 1-во равенство: Силен вятър "издуха головете" в гредите (ПЪЛЕН ЗАПИС)

Снимка: Официален инстаграм на ЦСКА

6518 0

Лидерът във временното класиране на българската Първа лига ЦСКА записа първо равенство в контролите по време на лагера в Турция. "Червените" не успяха да си вкарат гол с казахстанския Астана и двата тима завършиха при резултат 0:0. През цялото време вятърът в Белек бе много силен.

Футболистите на Саша Илич не изиграха толкова добър двубой, но все пак представянето бе на по-високо ниво, отколкото срещу ЛАСК. Все пак съперникът им сякаш можеш повече да съжалява, че изпусна победата. Бившият тим на Станимир Стоилов бе спрян на два пъти от гредите около Густаво Бусато - и двата случая перз първото полувреме.

Именно бразилският вратар бе замесен в една по-интересна ситуация през срещата, когато с голяма помощ от силния вятър топката едва не влезе във вратата на изненадания му колега.

В срещите си до момента "армейците" имаха две загуби (от Санфрече и от ЛАСК Линц) и една победа (Гурник Забже).

За ЦСКА до края на зимния подготвителен лагер предстоят приятелски срещи с Македония Гьорче Петров (29 януари), Шахтьор Караганда (30 януари) и Пирин (5 февруари). На 12-и февруари "червените" гостуват на Берое в първия си официален двубой за 2023 година.

Стартов състав на ЦСКА:

1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 27. Маурисио Гарсес, 9. Дюкенс Назон

Първият съдийски сигнал бе даден с няколко минути по-късно от планираното заради намерена дупка в мрежата.

Началото не любопитно, като Астана опита първоначален натиск, но българският отбор отговори добре с атаки. Първият точен удар бе дело именно на играч на "червените", след като Вион шутира от границата на наказателното поле, но Александър Заруцкий спаси без никакви проблеми.

Най-чистото положение за гол дойде в 13-ата минута, когато след далечен изстрел футболист на Астана - Басманов, уцели страничния стълб, след като преодоля Джеферсон и стреля отдалеч.

В 30-атаа минута Бусато спаси сам срещу Аймбетов, а секунди след това Куат стреля от около 30 метра, но ударът му нацели напречната греда.

10-ина минути преди края на полувремето Астана организира опасна атака и футболистите на тима бяха в числено равенство с тези на ЦСКА - трима на трима. В наказателното поле на "армейците" обаче играч на  казахстанския тим си поведе топката и Бусато успя да изчисти в ъглов удар.

До края на полувремето Густаво Бусато спаси още няколко добри положения и затвърди добрата си игра през първата част. Бразилецът бе по-ангажирен от своя колега в отсрещната половина.

И втората част започна с атака на Астана. След избита топка се стигна и до изстрел от средна дистанция, но той мина с малко покрай страничния стълб. ЦСКА отговори с далечен удар на Тибо Вион, избит в ъглов удар от вратаря.

В 59-ата минута се стигна до куриозен момент, след като Густаво Бусато изрита топката напред, а поради силния вятър тя придоби още повече скорост и почти влезе в мрежата на казахстанския тим. Вратарят на Астана подцени ситуацията и бе неприятно изненадан.

След изпълнения аут пък се стигна до грешка и в крайна сметка "армейците" получиха нов добър шанс за гол чрез Туфегджич. Той обаче стреля в обсега на вратаря от удобна позиция, макар и силно.

Минути след това играч на Астана остана очи в очи с Бусато и опита да прехвърли излезлия напред бразилски страж. Вратарят обаче се справи успешно.

В 62-рата минута всички футболисти на ЦСКА бяха заменени - единствено Густаво Бусато остана на терена от титулярите.

До края на срещата не се стигна до по-интересни и чисти ситуации за гол.

Във всяка от контролните проверки на "червените" до момента паднаха повечко попадения. В последната ЛАСК победи с 3:1, преди това "армейците" спечелиха срещу Горник с 3:2. В първия мач имаше само едно зачетено попадение (Санфрече победи с 1:0), но турският съдия отмени цели четири редовни попадения.

ЦСКА се изправя срещу бившия отбор на настоящия старши треньор на големия съперник в исторически план - Левски. Астана е спечелил всеки от последните си пет двубоя в местния шампионат, като е вкарал общо 20 попадения - или иначе казано средно по 4 на мач.

По програма след този двубой ЦСКА трябва да изиграе още три приятелски срещи. На 12-и февруари "червените" подновяват официалните си мачове с гостуване на Берое.