ЦСКА се обръща към българския пазар и насочва поглед към младежки национал от Ботев Пловдив


ЦСКА се обръща към българския пазар и насочва поглед към младежки национал от Ботев Пловдив
Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

4690 0

Столичният гранд ЦСКА проявява сериозен интерес към полузащитника на Ботев Пловдив Димитър Тонев, съобщава в днешния 22 декември "Gong".

Младежкият национал на България пропусна голяма част от миналия сезон заради контузии, а през настоящата кампания рядко попада в плановете на старши треньора Азрудин Валентич.

20-годишният халф на "канарчетата" е изиграл 13 мача през сезон 2021/22, но във всеки един от тях се е появявал като резерва.

Любопитно е да се отбележи, че единственият му гол в Първа лига през есента дойде именно срещу ЦСКА - на 17 октомври "жълто-черните" отстъпиха на "армейците" с 2:3 на стадион "Българска армия"!

Изданието допълва, че интересът на "червените" към Димитър Тонев не е новост, а наставникът Стойчо Младенов държи да го има в състава си. Договорът му с Ботев Пловдив изтича в началото на 2023 година. Вчера (21.12.) се появиха индикации, че Гриша Ганчев ще отпусне сериозни средства за шампионска селекция!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички