ЦСКА победи Ботев Враца в контрола, червени картони не успяха да помрачат срещата

1913 0

ЦСКА продължава с успешното си представяне в приятелските срещи, като този път победи Ботев Враца, въпреки че наруши серията си без допуснато попадение. "Червените" надделяха с 3:1 на стадион "Българска армия", а Георги Йомов и Аласан Н'Диайе стигнаха до сблъсък и бяха изгонени с директни червени картони.

Резултатът бе открит в 10-ата минута. Тогава гостите откраднаха топката в центъра, тя стигна до Даниел Генов, който стреля от много далеч - от около 30 метра, а изстрелът му се оказа безпощадно мощен и отиде право в горния ъгъл, като Бусато остана без шансове.

Само 8 минути по-късно ЦСКА възстанови паритета. Тибо Вион изведе на фланга Георги Йомов, който подаде успоредно на голлинията към Али Соу, а нападателят протегна крак и изпревари противниковия страж, за да засече топката в мрежата.

Едва 5 минути след това "армейците" вече водеха. Тиаго размени добри подавания със Соу и Йомов, след което вторият отново отдясно подаде хубаво, а бразилецът просто чукна на празна врата.

През второто полувреме "червентие" увеличиха своя аванс. Това се случи в 52-рата минута, когато Брадли Мазику отлично проби и се справи с няколко противникови играчи, след което предостави топката на Пеняранда, който, с прецизен удар от границата на наказателното поле, се разписа.

В 58-ата минута Аласан Н'Диайе и Георги Йомов стигнаха до конфликт на терена, като дори си размениха физически сблъсък. Главният съдия закономерно показа директни червени картони на двамата. Здравков и Акрапович обаче постигнаха договорка двата тима все пак да завършат с по 11 души на терена.