ЦСКА изпусна точките срещу неубедителен Лудогорец в Разград (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

5696 0

Лудогорец победи като домакин с 2:1 ЦСКА в дербито на 13-и кръг в Първа лига. Разградчани не убедиха с играта си, но с двете си по-сериозни положения пред вратата на "армейците" успяха да оставят тима, воден от Саша Илич, с празни ръце.

Резултата откри Матиас Тиссера още в 9-ата минута. Паритета за "червените" възстанови Амос Юга (56'), а крайното 2:1 оформи Якуб Пьотровски.

Футболистите на 31-кратния шампион на България владееха инициативата през по-голямата част от срещата. Статистиката бе в полза на "армейците", но опитът даде своето на "орлите", които взеха крайния успех.

Зрелището Лудогорец - ЦСКА в СНИМКИ (ГАЛЕРИЯ)

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Мачът започна на високо темпо. Още във втората минута разградчани можеха да затруднят изключително много Густаво Бусато. Матиас Тиссера получи силен пас по земя пред вратата на бразилеца, което обаче не успя да засече.

Още в ответната атака "армейците" погледнаха опасно към вратата на съперника. Браян Морено отправи опасен удар, който профуча покрай вратата на Серджио Падт.

ГОЛ! 9 минути бяха нужни на Лудогорец да излезе напред в резултата. Рик Джонатан получи дълго подаване по фланга. Той надбяга Юрген Матей, след което достави топката на крака на влизащия на скорост Матиас Тиссера, който откри резултата. 1:0

Бърза контраатака донесе нова доза смут в отбраната на "червените". Каули Соуса дриблира по границата на наказателното поле. Той продължи към Кирил Десподов, който бе на стрелкова позиция. Шутът на национала обаче, премина в страни от вратата. (16')

"Армейците" постепенно излязоха от своята половина. При изпълнение на корнер те имаха напълно основателни претенции за преглеждане на ситуация, при която Нонато Стантана изчиства с ръка. Главният съдия Георги Кабаков обаче остави играта да продължи. (23')

"Червените" получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар отдясно в близост до пеналтерията. При центриране на Тибо Вион, на втора греда, с прекрасен плонж с глава, стреля Маурисио Гарсез. Изстрелът на нападателя беше париран от Падт току пред голлинията. (33')

Нов пряк свободен удар, този път отляво на наказателното поле, получиха  възпитаниците на Саша Илич. Жираир Шагоян избра да стреля директно и затрудни до краен предел Падт, който със сетни усилия съумя да отрази топката с крак. (42')

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

Втората част стартира, както завърши първата - с превес за гостите. Футболистите на ЦСКА продължиха с дълги разигравания, като пореден шанс за удар се откри пред Станислав Шопов. Младокът пробва мерника си от сериозна дистанция, но не уцели вратата (50')

Дълго подаване на Амос Юга изведе Браян Морено, който надбяга противниковите бранители. Бързоногият нападател набра скорост и стреля, но нидерладският страж на домакините отново спаси, изпращайки в корнер. (55')

ГОЛ! При последвалия ъглов удар, най-съобразителен в наказателното поле се оказа Амос Юга. Французинът остави под себе си всички, разстрелвайки Падт. 1:1

Натискът на ЦСКА не стихна. В 63-ата минута Тибо Вион центрира мощно отляво. Непосредствено пред вратата на "зелените" изскочи Браян Морено, който засече топката. Коженото кълбо като по чудо не се оплете в мрежата, а мина над напречната греда.

В 73-ата минута току що влезлият Дюкенс Назон пропусна страхотна възможност. Таранът получи топката в пеналтерията, неутрализирайки двама играчи на Лудогорец. Хаитянинът стреля силно, но изстрелът му не намери рамките на вратата.

Нов фал в близост до вратата на "орлите" постави под напрежение "зелените". Шагоян предпочете да изпълни директно, но това беше поредният път, в който кълбото профуча покрай една от гредите на съперниковата врата. (76')

ГОЛ! Противно на очакванията, до ново попадение стигна не ЦСКА, а Лудогорец. Суматоха в наказетелното поле на "армейците" даде възможност на Якуб Пьотровски да бие от изключително неудобна позиция. Състезателят отправи слаб, но достатъчно точен удар, който да бъде неспасяем за Бусато. 2:1

Неуспоримият играч на мача Падт за пореден път спря "червените" в опитите им за гол. Този път Шагоян стреля по брилянтен начин в далечния ъгъл, но със страхотен плонж нидерландецът съумя да отрази. Арменецът напусна терена след края на атаката. (88')

Срещата завърши с нови опити на "армейците" да възстановят паритета, но неуспешни. Победата изпрати Лудогорец на второ място във временното класиране с 26 т., докато ЦСКА остава трети с 25 т.

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Серджио Падт 3 Антон Недялков 6 Якуб Пиотровски 10 Матиас Тиссера 11 Кирил Десподов 14 Дени Групер 16 Аслак Фон Витри 20 Нонато  24 Оливие Вердон 73 Рик Джонатан 95 Каули Соуса

ЦСКА: 1 Густаво Бусато 2 Юрген Матей 6 Християн Петров 15 Тибо Вион 3 Джеферсон 21 Амос Юга 7 Джонатан Линдсет 8 Станислав Шопов 27 Маурисио Гарсес 23 Жираир Шагоян 28 Браян Морено

Преди мача:

Двата тима влизат с едва 10 изиграни срещи в двубоя, след като част от тях бяха отменени поради европейските ангажименти на двата тима. "Армейците" обаче имат с две точки повече в актива си и заемат втората позиция, докато шампионите са с 2 по-малко и са на четвърто място. Между тях е Левски.

Традиционно, "орлите" биват определяни от букмейкърите за фаворити преди срещата, като те поддържат добра форма в родния елит и Лига Европа. Днешното дерби пък се явява между две важни срещи с финландския ХИК Хелзинки, което може да затрудни "зелените".

ЦСКА е колеблив при представянето си на родна земя, но все още постига победи и се намира на конкурентните места в класирането, въпреки някои неубедителни срещи. "Червените" остават без наказания Иван Турицов за срещата, а тук може да видите кои са другите отсъстващи в столичните редици!