Без да блести ЦСКА удари Септември в благотворителен мач

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

5781 0

Столичният гранд ЦСКА победи Септември София с 2:0 в приятелски мач, изигран на базата в Панчарево. Дюкенс Назон и Дауда Бамба отбелязаха попаденията за "червените", а Бисмарк Чарлс записа първи минути след близо шестмесечно отсъствие.

ЦСКА започна агресивно срещата от първата минута и бързо излезе напред в резултата. След едва две минути игра Браян Морено изведе Дюкенс Назон в наказателното поле, а той преодоля вратаря Димитър Шейтанов и прати топката в опразнената врата на гостите - 1:0!

В 20-ата минута Септември получи шанс да изравни чрез пряк свободен удар. Топката бе центрирана от Димитър Костадинов в наказателното поле, а Радослав Живков скочи обещаващо с глава, но сантиметри го разделиха от това да засече кълбото в мрежата.

Шест минути по-късно Кабов опита удар от границата на наказателното поле, който премина покрай страничния стълб на вратаря Евтимов. Малко по-късно Назон излезе сам срещу Шейтанов в опит да вкара втория си гол в мача, но не успя да преодолее стража на Септември.

В 49' Радослав Живков засече центриране от корнер с глава, но Евтимов улови спокойно. В 60-ата минута пък в игра се появи Бисмарк Чарлс, който се завърна след близо шестмесечно отсъствие. Четири минути по-късно именно той овладя на гърди и направи задна ножица, но сантиметри го разделиха от фамозен гол.

В 72-ата минута ЦСКА удвои преднината си. След центриране от корнер Мено Кох успя да свали топката с глава към Дауда Бамба. Нападателят нанесе удар с глава, който прехвърли вратаря на Септември, за да направи резултата 2:0!

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай (к), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 6. Брадли де Нойер, 21. Амос Юга, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов, 16. Кристиян Пешов, 10. Асен Чандъров, 23. Йоан Гаврилов, 9. Димитър Костадинов, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков;

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

По време на паузата за националните отбори ЦСКА реши да проведе контрола с тима на Септември София, която ще е благотворителна (ето къде ще отидат приходите от мача).

"Червените" поддържат игрови ритъм преди подновяването на сезона в Първа лига, където тимът е трети с 22 пункта - на точка зад лидера Лудогорец. Първият официален мач за ЦСКА е на 3 октомври срещу Пирин.