Аутсайдери в Първа лига са големите "жертви" на Дюкенс Назон в цялата му кариера

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1086 0

Дюкенс Назон поведе ЦСКА към вчерашната победа на "червените". Те се наложиха с 2:0 над Ботев Враца, като именно хаитянинът откри още в 6-тата минута в шестия кръг на Първа лига. В края на срещата капитанът Хайнц оформи крайния резултат, докато първият голмайстор бе заменен в последните минути.

Всъщност попадението срещу врачани бе първо за Назон във всички турнири от началото на сезона. Той стартира с наказание в Първа лига, а след това не успя да реализира срещу Сепси на два пъти, Славия и Лудогорец.

"Жертвите" на Назон

Попадението в събота вечер означаваше, че Ботев Враца вече е сред тимовете, на които Назон е вкарал най-много попадения в професионалната си кариера - 4. Толкова има и срещу Хебър, но с един изигран мач по-малко (2). Две асистенции обаче хаитянинът междувременно е дал срещу врачани.

Три гола в две срещи нападателят на ЦСКА е вкарал и на Ботев Пловдив. Срещу "канарчетата" той е дал и асистенция, а по толкова попадения в миналото е вкарал още на Блекбърн Роувърс и Амиен.

Вижте актуалната голмайсторска класация в Първа лига за сезон 2023/24!