900+ минути без победа - кошмарната серия на Левски срещу ЦСКА

Снимка: Levski.bg

2742 0

Малко остана до дългоочаквания момент - финала за Купата на България между ЦСКА и Левски!

В този материал ще си припомним последните 10 мача между "сини" и "червени", в които 26-кратните шампиони на България така и не успяха да запишат победа срещу вечния си съперник.

*Последната им такава датира от 24 февруари 2019 година в среща от 23-ия кръг на Първа лига, която завършва 1:0 с автогол на Енрике в продължението на първото полувреме (малко преди това Едвин Джеси от ЦСКА е изгонен с директен червен картон).

ВАЖНО: Следете всички новини и финала ЦСКА - Левски НА ЖИВО в Sportlive.bg.

ПОСЛЕДНИТЕ 10 МАЧА

1. 20 април 2019 г. - ЦСКА 0:0 Левски (30 кръг, плейофи)

2. 21 май 2019 г. - Левски 0:2 ЦСКА (35 кръг, плейофи)

3. 1 септември 2019 г. - ЦСКА 2:2 Левски (8 кръг)

4. 15 февруари 2020 г. - Левски 0:0 ЦСКА (21 кръг)

5. 20 юни 2020 г. - ЦСКА 3:3 Левски (27 кръг, плейофи)

6. 18 декември 2020 г. - ЦСКА 1:0 Левски (13 кръг)

7. 25 април 2021 г. - Левски 0:2 ЦСКА (26 кръг)

8. 26 септември 2021 г. - ЦСКА 2:1 Левски (9 кръг)

9. 6 март 2022 г. - Левски 0:0 ЦСКА (22 кръг)

10. 17 април 2022 г. - ЦСКА 0:0 Левски (27 кръг, плейофи)

Победи на Левски - 0

*Иначе казано - "сините" не са постигали печеливш резултат срещу "червените" от 900 минути насам, ако не броим продълженията на мачовете!

Дали тимът на Станимир Стоилов ще прекъсне негативната си серия или този на Алън Пардю ще я удължи - предстои да разберем. Финалът за Купата на България започва в 17:00 ч. на 15 май (неделя).