Славия надви дубъла на ЦСКА 1948, Ботев (Пд) би Черноморец само с 1:0

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1484 0

Ботев (Пловдив) и Славия постигнаха успехи в съботните си контроли преди началото на новия сезон в Първа лига. И двата тима постигнаха минимални победи днес.

Славия победи втория тим на ЦСКА 1948. Единствения гол отбеляза младия Роберто райчев, който се разписа след добавка, когато ударът на Владимир Николов в 68-ата минута се отби в страничната греда.

В 84-ата минута "белите" можеха да удвоят резултата в своя полза, но удар на Натан Гасама срещна напречната греда.

"Канарчетата" пък надделяха над Черноморец (Бургас) на своя "Христо Ботев". Въпреки че бяха по-добрият тим през цялото време, те успяха да бият само с 1:0.

Единственият гол в проверката беше дело на Димитър Тонев, който се разписа от дузпа в 24-ата минута. тя бе отсъдена за игра с ръка на Венцислав Славов.

В двубоя своя повторен дебют за пловдивчани записа вратарят Даниел Кайзер. Приходите от мача ще отидат за благородно дело. За Ботев това бе предпоследна лятна контрола, утре те играят със сръбския Раднички (Ниш).

По-рано и ЦСКА записа победа в последната си контрола, а Левски завърши наравно с АПОЕЛ (Никозия).