С атрактивен гол Ботев (Пд) взе първа победа в зимните контроли

Снимка: Фейсбук страница Botev Plovdiv

930 0

Ботев (Пловдив) постигна първата си победа по време на зимните контроли в Турция, надделявайки над датския Вейле Болдклуб с 1:0.

Единственото попадение в срещата вкара защитникът Ивайло Видев. Той се разписа в 35-ата минута при първото голово положение за "канарчетата" в мача. То дойде след изпълнение на корнер, като топката стигна до Видев и той с удар от въздуха я прати покрай вратаря за аванс в мача.

Попадението бе атрактивно

След почивката датчаните натиснаха и дори на 2 пъти отбелязаха, но попаденията не бяха заетени заради засада и в двата случая.

Капитанът на пловдивчани Ивелин Попов не взе участие в проверката, защото получи почивка от треньора. Той дори не бе в групата за мача.

В досегашните си 3 контроли Ботев записа 2 загуби - от Пакши и Гурник Забже, и едно равенство с пловдивския Марица.