Локо (Пд) обърна Ботев (Пд) и се класира за 1/4-финалите за купата

2195 0

Локомотив (Пд) се класира на четвъртфиналите за купата на България, след като отстрани съгражданите си от "Ботев". "Черно-белите" победиха с 2:1 като гости "канарчетата". Първата среща между двата отбора завърши 1:1.

Още в началото на мача "Ботев" (Пд) можеше да поведе в резултата, след като Лъчезар Балтанов центрира, а Иван Цветков стреля с глава, но топката отиде в аут. В 3-ата минута Балтанов излезе сам срещу вратаря на Локомотив (Пд) Йордан Господинов, който обаче успя по блестящ начин да отрази удара на халфа. След това обаче отборите се вкопчиха в битка в центъра на терена и липсваха голови положения пред двете врати.

Така тимовете се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 47-ата минута халфът на домакините Мариян Огнянов фаулира грубо Йордан Господинов. Вратарят на "смърфовете" получи контузия и бе заменен от резервата Александър Витанов. Малко по-късно съдията Георги Кабаков не отсъди дузпа в полза на Локомотив, след като Мартин Камбуров стреля, а топката се удари в ръката на Йордан Христов.

В 63-ата минута Иван Цветков излезе сам срещу вратаря Александър Витанов, който обаче успя да хване удара му. В 70-ата минута "Ботев" пропусна още една добра възможност за отбелязване на попадение. Момчил Цветанов нахлу в наказателно поле, но ударът му бе блокиран от защитника на гостите Венелин Филипов. Малко по-късно халфът на "смърфовете" Янко Сандански стреля от далечно разстояние, но топката мина близо до страничния стълб на вратата, пазена от Адам Стаховяк.

В 81-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата. След центриране на Цветков, топката попадна на Балтанов, който я свали към Цветков и той вкара за 1:0. Само 60 секунди по-късно Локомотив изравни, след като Венелин Филипов стреля по диагонала и прати топката в мрежата на Стаховяк. В 90-ата минута защитникът на "жълто-черните" Роман Инез направи ужасна грешка и буквално подари топката на Бирсент Карагерен, който безпроблемно вкара за 2:1 в полза на Локомотив. В даденото от съдията продължение бранителят на домакините Пламен Николов получи директен червен картон, след като се спречка с играч на гостите.

Така "смърфовете" се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на България.