Фалстарт за Ботев Пловдив на лагера в Дубай

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1260 0

Ботев Пловдив загуби контролата си с Легия Варшава с 0:2 по време на лагера в Дубай. Мачът беше изгледан от собственика на "канарчетата" Антон Зингаревич, който присъства на базата "Джебел Али".

Още в 4-ата минута Димитър Тонев излезе сам срещу вратаря на Легия Артур Боруц, но изпусна. В 31-ата минута Маркиньос беше близо до попадение и Боруц трябваше да се намесва. Пет минути след това поляците  проведоха бърза атака и Жозуе Пескейра прехвърли Аргилашки за 1:0.

Отново Маркиньос и Тодор Неделев пропиляха възможности за пловдивчани. В 79-ата минута Игор Стрзалек оформи крайното 2:0 и донесе победата на Легия.

Следващият мач на пловдивчани е на 22 януари, а съперник ще е шампионът на Русия Зенит Санкт Петербург. Повече за лагера на Ботев в Дубай прочетете тук.