Черно море подчини Ботев в Пловдив и ги изпревари в Първа лига

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

2150 0

Отборът на Черно море успя да победи Ботев Пловдив с 0:2 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига. "Моряците" надиграха "канарчетата" и заслужено спечелиха трите точки от срещата, с които изпреварват прекия си съперник в подреждането в шампионата.

Още в първите минути Черно море взе инициативата и бе по-настоятелен в търсенето на победата. В 35-ата минута Леандро Андраде намери Евген Сердюк, който успя да открие резултата за "моряците". След това Черно море взе пълен контрол над срещата и не позволяваше на съперника си да заплашва вратата на Иван Дюлгеров.

През втората част Ботев не успя да промени играта си и закономерно загуби. В самия край на срещата Пабло Алварес също се разписа във вратата на Ботев и оформи крайното 0:2. Така Черно море продължи добрата си форма и дори изпревари Ботев в подреждането, макар и само по голова разлика. Двата тима са четвърти и пети с 25 пункта.