Ботев Пловдив поздрави, а след това напълни кошницата на градския си съперник Марица

Снимка: botevplovdiv.bg

1392 0

Ботев Пловдив разби само със 7:0 градския си съперник Марица Пловдив в контрола. Спарингът се проведе в Коматево. Възпитаниците на Желко Копич доминираха над втородивизионния си съперник, който игра в доста променен състав и разчиташе на немалко юноши.

С хеттрик блесна Антоан Бароан, Димитър Тонев реализира на два пъти, а по веднъж се разписаха Джеймс Ето’o и Монир Ал Бадарин. „Канарчетата“ профукаха още куп положения и резултатът не стана двуцифрен в тяхна полза.

Непосредствено преди контролата от „жълто-черния“ клуб честитиха годишнината на родния клуб на Христо Стоичков и подариха фланелка на президента Христо Христов.

Старт на голеадата даде Бароан, който откри резултата в 10-ата минута. Димитър Тонев удвои в 24-ата минута след страхотна тупалка от 25 метра. В 40-ата минута Бароан заби втория си гол в мача за 3:0. Само 4 минути по-късно Джеймс Ето“о вкара гол-шедьовър като на Тонев за 4:0.

След почивката двубоят продължи в същото русло. Тонев направи 5:0 с втория си гол в мача в 50-ата минута. Бароан в 55-ата минута оформи хеттрика си, а четвърт час преди края Монир Ал Бадарин фиксира крайното 7:0.