Ботев (Пловдив) помрачи завръщането на Пирин (Благоевград) в елита на България

Снимка: Kiril Bekyarov / LAP.bg

1594 0

Тимът на Ботев Пловдив стартира с победа новия сезон в Първа лига, след като надви завърналия се в елита на България Пирин (Благоевград) с 2:1 като домакин. Конате и Маркиньос се разписаха за "канарчетата", докато Стилиян Николов се разписа за новака в Първа лига.

След 19 минути игра Минков намери Па Конате, който откри резултата за домакините. Четири минути преди края на частта Атанас Илиев асистира за Маркиньос, който удвои преднината на "жълто-черните".

През втората част Пирин върна едно попадение чрез Стилиян Николов, но до края не можаха да се доберат до изравнителен гол. В състава на Пирин личаха имената на футболисти като Занев, Бодуров, Старокин, Дяков, Карачанаков, Манолев.